“Підвищує безпеку громадянина”. Рєзніков підтримав легалізацію зброї для цивільних в Україні

8:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Рєзніков, новини, міністр оборони, Україна, зброя, цивільні, легалізація зброї, самозахист, вогнепальна зброя, Резников, новости, министр обороны, Украина, оружие, гражданские, легализация оружия, самозащита, огнестрел,

Голова Міністерства оборони України Олексій Рєзніков підтримує ідею легалізації зброї для самозахисту цивільних осіб. Про це міністр оборони розповів в опублікованому 17 лютого інтерв’ю «РБК-Україна».

– Я давній прихильник легалізації зброї з кількох причин. Як юрист, я вважаю, що в принципі має бути закон, який регулює обіг зброї, її досі немає. Зброя має бути легалізована, описано, хто яку вогнепальну зброю повинен мати. Люди повинні мати право на зберігання – не носіння – короткого ствола, у багатьох країнах це є, і це підвищує безпеку громадянина, допомагає правоохоронним органам, зменшує злочинність, це точно, – заявив міністр.

На уточнення, чи можливе впровадження в Україні системи, за якої учасники територіальної оборони зможуть зберігати вдома бойову зброю, Рєзніков наголосив, що «це різні типи зброї, одна з одною не пов’язана». Він зазначив, що бойова зброя сил тероборони повинна зберігатися в збройових кімнатах у військових частинах, а резервісти, які підписали контракт, будуть її отримувати для навчань або при розгортанні сил, якщо вона буде необхідна.

– Але коли потенційні недоброзичливці знатимуть, що на руках в українців легально перебуває якась кількість короткостволів та іншої зброї, це додатковий фактор задуматись: яка ціна буде у цієї агресії, – додав глава Міноборони.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Володимир Зеленський заявляв, що «легалізація обороту в державі зброї вбачається передчасною, а тому не може бути підтримана».

Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін говорив у коментарі «Україна 24» у липні 2020 року, що в Україні кількість неврахованої вогнепальної зброї на руках у населення перевищує 4,5 млн. одиниць. На його думку, офіційна статистика незаконного обігу зброї в Україні є «краплею в океані».

У Верховній Раді в листопаді 2020 року було зареєстровано два законопроекти про обіг зброї: №4335 «Про звернення цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї» та №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси». Однак у березні 2021 року Верховна Рада відхилила обидва ці проекти.

У червні – липні 2021-го до Ради внесли ще два законопроекти, які передбачають право на володіння цивільною вогнепальною зброєю – №5708 та №5708-1. Обидва розглянуті парламентським комітетом, але поки що не вносилися до зали.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко пропонував винести питання щодо легалізації зброї на референдум. Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський обіцяв, що реєстр зброї почне працювати в Україні навесні 2022 року. Він називав це питання пріоритетним для себе.

– Якщо ми говоримо про обіг зброї, це політична обіцянка партії «Слуга народу», з якою вона йшла на вибори. Ми маємо ухвалити закон про обіг зброї. Без права на носіння короткоствола – це важлива позиція, – говорив міністр у жовтні 2021 року.