Підрив Каховської ГЕС мав дві додаткові мети, – майор Гетьман

10:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Підрив греблі Каховської ГЕС російськими окупаційними військами міг бути вчинений з низки причин, зокрема, щоб виправдати їхній відхід із позицій напередодні контрнаступу української армії. Це альтернатива “жесту доброї волі”, який росіяни вже не зрозуміють.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. За його словами, головною причиною теракту на Каховській ГЕС було перешкоджання контрнаступу ЗСУ. Проте було ще й кілька додаткових мотивів.

“Ще одна причина підриву греблі Каховської ГЕС полягає в тому, що окупанти розуміли, що витримати наші наступальні дії вони не здатні, а робити “жест доброї волі” було не дуже доречним, адже навіть люди, зомбовані російською пропагандою, навряд чи б у це повірили”, – сказав ветеран війни.

“Зараз у них є чудовий привід – посилатися на те, що начебто наші Збройні сили підірвали греблю, і тепер вони вимушені відходити з позицій, які займали раніше”, – зауважив він.

Гетьман додав, що теракт на Каховській ГЕС могла використати окупаційна “влада” Криму, аби мати привід для “евакуації” – втечі з півострова. “Це може бути зроблено для того, щоб під виглядом евакуації цивільних вивозити також окупаційних “керівників” – Аксьонова і решту, – яким потрібен був привід, щоб виправдати свою втечу”, – припустив він.

І нарешті, ще однією додатковою метою окупанта могла бути спроба перекинути на підконтрольну територію України свої диверсійно-розвідувальні групи.

“Під виглядом начебто постраждалих цивільних можуть заходити й диверсанти і намагатися вчиняти певні диверсії вже на підконтрольній території. Але в нас є контррозвідка, є Служба безпеки. Отже, вирахувати, що це за людина, не є великою проблемою для наших спеціальних служб”, – зауважив майор.