Підкова на щастя: класний оберіг для вашої оселі!

11:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кожного року 20 березня світ відзначає доволі молоде свято – Міжнародний день щастя. Воно було започатковано Організацією Об’єднаних Націй у 2012 році, і з того моменту стало популярним, адже кожна людина прагне бути щасливою. Ще недавно у кожного було своє розуміння щастя, але сьогодні це поняття стало загальним для нас – це злагода і спокій у родинах та мир в Україні.


Давнім оберегом щастя українців була і залишається ПІДКОВА.

Тому 20 березня у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького відбувся неймовірно позитивний майстер-клас з виготовлення декоративного оберегу “Щастя в дім” для панянок простору “Вільна”. Для цього заняття Культурно -мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила справжнього експерта з “основ майстрування щастя” – майстриню Віру Жевнер.

“Розпочали заняття з тематичної лекції: чому саме підкова є символом щастя, які її оберегові функції, яке правильно розташування підкови має бути в оселі.
Найцікавіше відбувалося під час практичної частини заняття. Кожна панянка отримала картонний шаблон у вигляді підкови, аби обтягнути його декоративним джгутом.
Коли основа була підготовлена для другого етапу виготовлення, – учасниці почали ретельно обирати для оздоблення своєї композиції декор. Кожен запропонований елемент має своє окреме значення: горіх – символ міцного здоров’я, насіння й ягоди – родючість, перець та часник – оберіг від хвороб, монета – багатство, пташка – гарні вісті, мішечок – благополуччя й достаток, квіти – процвітання родини. Тож, знак до знаку, а символ до символу – і кожна господиня закодувала на підкові власне поняття щастя. Залишилося тільки прикрасити своє щастя яскравою стрічкою – символом краси і підкова готова!”, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.

Артлокацію  просто переповнювали щасливі емоції. Посмішки, сяючі очі та жваве обговорення планів на майбутнє. А потім, обережно пригортаючи до себе “нове щастя” , панянки поспішили додому, аби поділитися ним зі своїми рідними.