Остін на «Рамштайні»: Ми допоможемо Україні з контрнаступом

15:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Рамштайн, Остин, Резников
Контактна група з оборони України надасть українським захисникам обіцяну підтримку для проведення весняного контрнаступу.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн» у вівторок у Брюсселі.

«Ця Контактна група чітко заявляє, що ми довгостроково підтримуватимемо боротьбу України за свободу та допоможемо Україні просунутися вперед під час весняного контрнаступу», – сказав він.

Остін зазначив, що країни-учасниці Контактної групи спільно та терміново передадуть Україні обіцяну підтримку.

Як повідомляв Укрінформ, 14 лютого у Брюсселі відбудеться засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий «Рамштайн-9»).

Міністр оборони України Олексій Резніков, який відбув напередодні до Брюсселя, зазначив, що головними питаннями порядку денного є: захист українського неба, в тому числі – через залучення авіаційної платформи; розбудова «танкової коаліції»; формування запасу міцності щодо боєприпасів; тренінгові програми для українських воїнів; стабільність підтримки – логістика, обслуговування, ремонт, практична реалізація «Військового шенгену».

Очікується, що країни-партнери оголосять про кількість танків для України та терміни їх надання.

Попереднє засідання у форматі «Рамштайн» відбулося 20 січня на американській військовій базі у Німеччині. Учасники погодилися надати Україні військову техніку на мільярди доларів, включаючи бронетехніку і боєприпаси, необхідні для відсічі військ рф.