Опозиція вимагає від спікера скликати термінове позачергове засідання ВР

15:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

термінове засідання ВР, новини, вторгнення, РФ, Україна, війна, конфлікт, Порошенко, Європейська солідарність, новини, Верховна Рада, срочное заседание ВР, новости, вторжение, РФ, Украина, война, конфликт, Порошенко, Европейская солидарность, новости, Верховна Рада,

Партії «Європейська солідарність» та «Голос» вимагають від спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука негайно скликати позачергове засідання парламенту через загрозу широкомасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє пресслужба партії «Європейська солідарність».

Фракції «ЄС» та «Голос» пропонують негайно у суботу зібрати надзвичайне засідання Верховної Ради.

– Щойно закінчилася зустріч нас як керівництва двох політичних партій та фракцій у парламенті з головою Верховної Ради, яка відбулася за нашою ініціативою. Ми наголосили, що сьогодні у цій ситуації, коли евакуюються посольства, коли іноземні держави закликають своїх громадян негайно покинути Україну, коли оприлюднюються плани спрямування ударів Росії, у тому числі з планами оточення наших військ, ми вважаємо злочином будь-яку бездіяльність, – заявив п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко

– Провести засідання погоджувальної ради, підготуватись до засідання Верховної Ради, яке ми пропонуємо провести сьогодні. Озброїти українців абсолютно чітким ретельним планом наших подальших дій. Звернутись і до прем’єр-міністра, і до уряду, і до Зеленського з вимогою взяти участь у цьому засіданні. Засідання має нести закритий характер. Провести та розробити комунікаційну стратегію для того, щоб поінформувати суспільство про подальші дії влади для захисту людей, – сказав Порошенко. Він також звернувся до інших фракцій та депутатських груп із закликом підтримати цю ініціативу.

Він також вимагає від Володимира Зеленського негайно скликати РНБО за участю лідерів парламентських фракцій. Крім того, Порошенко готовий надати Зеленському план захисту України.

При цьому він закликав українців не панікувати.

– Україна здатна дати відсіч. А наші рішучі та ефективні дії сприятимуть зупиненню агресора так, як ми це зробили у 2014 році, – переконаний п’ятий Президент.

Зазначимо, зарубіжні ЗМІ з посиланням на анонімні джерела в Білому домі знову публікують повідомлення про можливе повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну.

Зокрема, видання The Guardian з посиланням на дипломатичні джерела повідомило, що президент США Джозеф Байден передав лідерам країн Євросоюзу та іншим союзникам інформацію про ймовірність початку повномасштабних військових дій між Україною та РФ вже 16 лютого.

Крім того, інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на офіційних осіб, знайомих із цим питанням, повідомило, що будь-які дії з боку Росії щодо України можуть розпочатися вже у вівторок, 15 лютого.

Важливо зауважити, що, як повідомляв Володимир Зеленський, така хвиля повідомлень про масштабний воєнний конфлікт вже призвела до відтоку інвестицій із країни. У результаті тепер для стабілізації українській економіці потрібно близько 4-5 мільярдів доларів, які країна отримуватиме у міжнародних кредиторів.