Олена Кураса: Волонтерский «ноев ковчег» и «молчание ягнят»

20:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Казалось бы, чем еще может поразить мир режим путина? Какими очередными «красными линиями», переход которых должен знаменовать некую каплю, переполнившую чашу терпения? Каким злодеянием, не приходившим в голову даже Гитлеру?

Каховская трагедия случилась в ночь на 6 июня, кстати, в день рождения самого почитаемого на россии поэта, который, как мало кто помнит в этой стране, нацепившей по указке кремлевского старца  погоны, писал:

«Властитель слабый и лукавый,

Плешивый щеголь, враг труда,

Нечаянно пригретый славой,

Над нами царствовал тогда».

Разница только в том, что нынешний «властитель», припертый к стенке и отдавший приказ о взрыве Каховской ГЭС, решился на шаг, который ему не простят и будущие поколения. Зато рукоплескания подданных ему были гарантированы. Ну что ж:

«…бессмысленная чернь

Изменчива, мятежна, суеверна,

Легко пустой надежде предана,

Мгновенному внушению послушна,

Для истины глуха и равнодушна,

А баснями питается она”.

Три четверти укрнета и зарубежных СМИ, в отличие от российской черни, взорвались потоком информации, которую без слез читать было невозможно.

«Підтоплені міста, екологічна катастрофа і тисячі людей у черзі на евакуацію… Близько 80 населених пунктів, у тому числі Херсон, були підтоплені… Влада та волонтери почали евакуацію населення із небезпечних зон… При цьому їх прицільно обстрілювали російські війська… На лівому березі окупанти евакуюють лише тих, хто має російський паспорт…». Після підриву дамби постраждала і частина Миколаївщини.

«Світові лідери засудили знищення Каховської ГЕС і назвали її черговим воєнним злочином Росії. Євросоюз та окремі країни пообіцяли допомогу Україні з харчами, генераторами та очищенням води».

«Підрив окупантами греблі Каховської ГЕС може мати негативні наслідки не лише для екології, а й для Запорізької атомної електростанції, проте поки що ситуація лишається контрольованою. Представники української влади та військові вважають, що всю цю шкоду росіяни спричинили, аби затримати контрнаступ України. Водночас, президент запевнив, що це не вплине на дії українських Сил оборони».

«В «Укргідроенерго» уточнили, що зсередини була підірвана машинна зала і станція відновленню не підлягає».

«Майже вся ГЕС перебуває під водою».

«Президент Володимир Зеленський назвав дії російських військ із підриву греблі Каховської гідроелектростанції черговим актом тероризму».

Багато писали й про те, що, нібито, росіяни самі не чекали таких наслідків: як завжди, зіграла роль спадкова криворукість. При тому голова призначеної владою Росії окупаційної адміністрації Новокаховського району Херсонської області Володимир Леонтьєв у розмові з російськими державними ЗМІ заперечив підрив ГЕС. Він сказав, що… нічого не сталося…  Цинізм зашкалює!

А далі російські загарбники визнали таки, що їм байдужа доля цивільного населення тимчасово окупованих територій України. Після підриву Каховської ГЕС військові рф рятували лише себе та свою зброю.

«Ми себе тільки евакуювали», – сказав один з них. Він також зізнався, що вони крали човни у місцевих, щоб урятуватися від великої води. І це у той час, коли люди тонули в Олешках, марно волаючи про допомогу…  А щоб виїхати з Нової Каховки, потрібно було  заплатити від 500 доларів. Хоч-не-хоч, а засумніваєшся, чи люди взагалі росіяни? Чи вони вилізли з самого пекла?

Увесь світ вже обійшли кадри зі спасінням людей з дахів затоплених будинків, собак, корів, кошенят. Вся Україна, не чекаючи допомоги з-за кордону, кинулася допомагати херсончатам: хто руками, хто гривнями, хто кормом. Телеграм-пабліки вибухнули пропозиціями про допомогу грошима та діями. Це було неймовірно! Весь Південь став Ноєвим ковчегом. Але на відміну від старозавітнього персонажу, який брав на борт лише «кожній тварі по парі», наші волонтери рятували всіх, кого побачать.

Бачите на знімку собаку, який від переохолодження не може зіп`ятись на лапи та тримається за ногу спасителя? Його витяг з води харківський волонтер Руслан Горбаль. У пса є господиня. Його миколаївські волонтери повезли до Одеси на лікування. Господарка знайшлася, коли вже собаку везли.

На допомогу тваринам прийшли волонтери з Одеси, відома миколаївська спортсменка Анна Куркуріна, багато-багато інших. Так, в Одесі на комплексі 411-та батарея швидко влаштували центр адопції тварин. А знаєте, скільки одеситів вже прихистили нещасних котів та собак! Такого ще не було.

Тим часом світ відреагував. Президент Європейської Ради Шарль Мішель, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президентка Молдови Майя Санду, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель та комісар ЄС з питань врегулювання кризових ситуацій Янез Ленарчич, звісно, світові лідери і навіть Грета Тунберг, відома екоактивістка. Також Джо Байден пообіцяв, що Америка не залишить Україну в біді… Побачимо.

Найбільш імпотентним виявилося, як і завжди, ООН. Не пускають їх окупанти на Лівий берег, та й край. Недарма у Києві їх автомобілям активісти провели маленький «тюнінг», додавши до літер UN інші: LESSES. Без користі, значить.

Та ні. Врешті-решт ООН сподобалось попередити: «Через руйнування Каховської  ГЕС близько 700 тисяч людей в Україні залишилися без доступу до питної води. Також катастрофа неминуче призведе до зниження експорту зерна та підвищення цін на продукти харчування по всьому світу».

Що вони скажуть, коли проблеми почнуться на ЗАЕС?

Хоч президент «Енергоатому» Петро Котін  і повідомив, що можливість зниження рівня води в Каховському водосховищі була передбачена під час будівництва ЗАЕС. І зазначив, що існує розроблений перелік заходів, необхідних, якщо рівень води в Каховському водосховищі падатиме.

«З вересня 2022 року енергоблоки ЗАЕС не працюють, тому активного випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається, і поки не було необхідності його підживлювати. Та навіть, якщо у Каховському водосховищі взагалі не буде води, проєкт передбачає заходи його підживлення. Одним з останніх є використання підземної води зі свердловин на майданчику ЗАЕС», – сказав Котін.

Але ситуація складна…

Найбільш чітко її проаналізував у миколаївському сегменті Фейсбуку користувач Антон Тіхоміров.

«Для многострадальной Украины произошедшее  – не просто социальная, экологическая, климатическая и экономическая катастрофа. Это трагедия. И ее последствия непрогнозируемы. Что это было? Очередное проявление давно ставших притчей во языцех подлости, мерзости, трусости, тупости и общеизвестной «рукожопости»? Все, вместе взятое? Да. Но не только. Это было демонстрацией и тестом… Для Запада. Подтекст – «я могу все!» и «а чем вы ответите»? И это после того, как путину в доходчивой для него форме объяснили, что произойдёт в случае применения им тактического ядерного оружия? И с «расеей», и с «666-ой армией мира», и лично с ним. Возьму на себя смелость утверждать, что Запад тест не прошёл. От абсолютно импотентных (выражаюсь предельно мягко) «международных организаций» вроде насквозь коррумпированного Красного Креста и некой (никакой) оон нам нужна не очередная «глубокая обеспокоенность, а действенная помощь гражданам Украины на оккупированных территориях. Теперь – и в огромной по размерам зоне Каховской трагедии. От «консолидированного» Запада поистине жизненно необходимо получение (покупка) достаточного количества высокоточного оружия хотя бы средней дальности. Будет ли оно предоставлено? Не знаю. Что произойдёт с ЗАЭС, когда наши ребята подойдут вплотную к Энергодару? А когда перерубят «сухопутный коридор» и выведут из строя (или, даст Бог, уничтожат Керченский мост, было бы чем)? Наверняка сегодня этого не знает никто, включая специальные службы Запада”.

На початку тижня стало відомо про мінування кримського заводу «Титан» у Армянську. 200 тонн аміаку, який може потрапити у зовнішнє середовище – це ще один екоцид, який готують світу окупанти.

Світ, агов! Чи ти прокинешся, нарешті?