ОЛЕНА КУРАСА: “Ноєв ковчег” – під загрозою виселення

7:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кураса

Непроста ситуація обговорювалася нещодавно у миколаївському сегменті мережі Фейсбук. Дописувачка Тетяна Макаронова своє обурення втілила у доволі гнівний пост. Та воно й зрозуміло: несправедливість зашкалює. Пропонуємо цей допис увазі читачів.

“Близько 20 років за адресою: вул. Кузнецька, 81 працює дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю різних нозологій. Весь цей час вихованці школи показують просто чудові результати. Навіть під час війни вони продовжували не лише наполегливо тренуватись, але і брати участь в турнірах різного рівня і привозити звідти безліч нагород.

На початку війни, за рішенням військової адміністрації області, на території школи розпочав свою роботу центр допомоги населенню під керівництвом директора спортшколи Євгена Воробйова.

У найважчий для Миколаєва час цей центр став справжнім Ноєвим ковчегом для переселенців і пенсіонерів, чиї діти і онуки виїхали за кордон, рятуючись від війни. Євген Олександрович використав усі свої дружні і ділові контакти, щоб забезпечити тих, хто потребує гуманітарної допомоги, а його злагоджена і дружна команда волонтерів проводила з ними заняття фізичної та психологічної реабілітацій

Але, на превеликий жаль, зараз існування школи знаходиться під великою загрозою. Річ у тому, що усі роки свого існування школа орендує приміщення у організації УТОГ. Незважаючи на своєчасну оплату орендної плати і комунальних платежів, керівник цієї організації Ревенко Ігор Леонідович в ультимативній формі зажадав від керівництва школи найближчими місяцями звільнити приміщення, категорично відмовившись від будь-яких переговорів з цього приводу. Його навіть не зупинив той факт, що вихованець школи миколаївець Віктор Антипенко завоював золото VII чемпіонату світу по вільній боротьбі серед спортсменів з порушеннями слуху у ваговій категорії 97 кілограмів.

Мешканці району добре знають, що в приміщенні ДК проводять служіння представники одного з релігійних напрямків. При цьому проводиться така активна агітація місцевих жителів, що легко можна припустити: вірянє вже, ймовірно, не можуть вміститися в актовому залі ДК і потребують більшого приміщення. А інтересами хворих дітей і людей похилого віку легко можна нехтувати, незважаючи на те, що зараз у ДСЮШ тренуються близько 200 спортсменів з особливими потребами та проходять реабілітації близько 200 пенсіонерів. Адже для керівництва УТОГ в пріоритеті знаходиться отримання прибутку. Я особисто буду спостерігати за подальшим перебігом подій і повідомляти мешканців міста, які я впевнена, не будуть стояти осторонь”, – проінформувала дописувачка.

Містяни зреагували однозначно.

“Саме так! Цей ганебний факт має місце. Але ми не будемо просто спостерігати за діями непрофесійних та заангажованих суб’єктів. Особливо під час воєнного стану. Ми готуємо гідну відповідь тим, хто хоче з нашої школи зробити об’єкт наживи. Дякую за об’єктивне ставлення до проблеми. Це вже далеко не перший “випад”, тому питання є хронічним”, – пише один з коментаторів, судячи по цьому, знайомий з проблемою.

“Добро завжди перемагає зло”. Підписуюсь під кожним словом. Сьогодні багато хто думає,що війна вже далеко”, – це вже інший.

Що ж, будемо сподіватися, що компроміс знайдеться, і діяльність школи буде продовжуватись. А також буде функціонувати і затишна “гавань” для переселенців та пенсіонерів.