Олександр Горшков та миколаївець Олег Колодій вибороли бронзу на Євро-2022 в синхронних стрибках з трампліна.

8:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На чемпіонаті Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі, розіграли медалі у синхронних стрибках у воду з триметрового трампліна серед чоловіків. Україну в цьому виді представляв дует Олександра Горшковозова та Олега Колодія.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Українська пара посіла дев’яте місце на цьогорічному чемпіонаті світу, а на минулому Євро-2020 з водних видів спорту вибороли “бронзу”. До цього вони також були третіми в 2013 році. Крім того, Горшковозов тричі ставав призером у цьому виді в парі з Іллею Квашею в 2014-2016 роках. Колодій – також із Квашею – був бронзовим медалістом чемпіонату світу в цій дисципліні та срібним – на Євро – в 2017 році.

Змагання в цій дисципліні проходили без кваліфікації: одразу в фіналі за медалі боролися вісім пар, які мали виконати по шість стрибків. Переможців визначала сума балів за всі стрибки.

Горшковозов та Колодій розпочали змагання в топ-3: за перші два базові стрибки українці заробили 47.4 і 48.6 бала. Після стартових раундів дует ділив другу сходинку з італійцями Лоренцо Марсалья й Джованні Точчі та поступалися лише чинним віцечемпіонам світу, британцям Ентоні Гардінґу й Джеку Лаферу.

Третій стрибок, який українці виконали на 76.5 бала, дозволив їм втриматися в топ-2. Четвертий вдався їм на 73.47 бала.

Перед п’ятим підходом український дует ішов на третьому місці після Італії та Великої Британії, яка припустилася грубої помилки. За цей раунд, який був найскладнішим у заявці “синьо-жовтих” (коефіцієнт 3.8), Горшковозов та Колодій заробили 64.98 бала через “брудний” вхід у воду Горшковозова, який не встиг вчасно розкритися. Попри це українці втрималися в топ-3 перед фінальним стрибком.

Останній раунд приніс Олександрові та Олегу 73.44 бала. Із сумою 384.39 вони в підсумку завоювали “бронзу”.