Окупанти відправили із Запоріжжя до Криму перший товарний потяг із вкраденим українським зерном

13:08

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

хлеб зерно

З окупованої російськими військами частини Запорізької області до раніше окупованого Криму відправили перший товарний потяг з українським зерном. Із мелітопольського елеватора відвантажили 11 товарних вагонів, інформує OBOZREVATEL.

Про це повідомив голова російської окупаційної «адміністрації» Запорізької області Євген Балицький.

«Сьогодні у напрямку Криму пішли перші 11 залізничних вагонів із зерном із мелітопольського елеватора», – заявив Балицький.

Він похвалився, що планує збільшити дерибан українського зерна у сотні разів.

«Найближчим часом ці поставки будуть збільшені у сотні разів. І це буде не 11 вагонів, а сотні, тисячі вагонів», – додав запорізький гауляйтер.

Як відомо, південь Запорізької області від початку березня 2022 року перебуває під російською окупацією.

З початком повномасштабної війни Росія заблокувала морські порти, якими Україна експортувала зерно. Тоді наприкінці березня Україна почала постачати зерно до Європи поїздами.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що Україна готова до організації зелених коридорів для експорту зерна в Чорному морі за умови, що супроводжуватимуть торгові судна військові кораблі будь-якої країни, крім Росії. Переговори про це ведуться на рівні ООН, і організація вже підтримала українську пропозицію.

Але 7 червня у міністерстві оборони РФ натякнули, що завдадуть ударів по українських зерносховищах. Зокрема, йдеться про зерносховища й елеватори у низці населених пунктів Харківської, Сумської та Донецької областей.