Нижче від санкційного “плінтуса”: російська нафти Urals вже дешевша, ніж $40 – Bloomberg

8:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Коронавирус, нефть, цены, экономика, США

6 січня вартість основної експортованої РФ марки нафти Urals у порту Приморськ на Балтійському морі була $37,8 за барель. Про це в понеділок повідомило агентство Bloomberg, посилаючись на дані, які надало Argus Media.
Водночас вартість північноморської еталонної марки Brent того самого дня сягнула $78,57, що більше ніж удвічі вище за вартість барелю Urals.

Ціна російської нафти у п’ятницю також була значно нижчою від цінової стелі, встановленої країнами “Групи семи” на рівні $60 за барель.

Bloomberg пояснює, що 5 січня Євросоюз практично повністю припинив морський імпорт сирої російської нафти, “знищивши історично головний експортний ринок Росії”. Окрім того, ЄС приєднався до обмеження ціни російської нафти.

Втрата європейського ринку, імовірно, стала основним чинником зниження цін на Urals, вважають аналітики Bloomberg – Росія виявилася залежною від “крихітного пулу” покупців, передусім, Китаю та Індії.

За даними Argus Media, російська нафта марки ESPO, яку постачають трубопроводом Східний Сибір – Тихий океан, торгувалася на рівні, трохи вище за цінову стелю.

Контекст:
Росія є другим за величиною експортером нафти у світі після Саудівської Аравії. Але, за прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (IEA), частка Росії на світовому енергетичному ринку до 2030 року скоротиться із 20% до 13%. Отже, Кремль недорахується приблизно $ 1 трлн експортних доходів, зазначила “Русская служба ВВС”.

За даними Bloomberg, РФ дедалі частіше скеровує паливо до Азії. На неї тепер припадає майже 89% експорту російської нафти (приблизно 3 млн барелів на добу), основну частину цього обсягу закуповують дві країни – Китай та Індія.

Уряди країн Європейського союзу домовилися про обмеження ціни на російську морську нафту в розмірі $60 за барель. До них приєдналися країни “Групи семи” (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія), а також Австралія й інші країни. Цей захід набув чинності з 5 грудня. Він має обмежити доходи, “які Росія отримує для фінансування незаконної війни в Україні”.

Водночас Україна, Польща і країни Балтії наполягали на радикальнішому зниженні вартості російської нафти.

Президент України Володимир Зеленський назвав “несерйозною” встановлену стелю цін. На його думку, барель має коштувати менше ніж $30.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/worldnews/vartist-rosijskoji-nafti-urals-vpala-nizhche-za-40-tse-menshe-vstanovlenoji-steli-i-vdvichi-menshe-za-tsinu-brent-ndash-bloomberg-1644723.html