Ножі, кастети, пістолети до судів не потрапили: Служба судової охорони насторожі

23:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області стартувала спільна ініціатива Служби судової охорони (ССО) і Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні – інформаційна кампанія «Твоя безпека – наша робота». Про це повідомляє  Територіальне управління Служби судової охорони у Миколаївській області.

З січня по жовтень українці намагалися пронести в судові установи 110 000 заборонених предметів та зброї, серед них – 3206 одиниць вогнепальної зброї. Це у 18 разів більше, ніж минулого року (180 одиниць). І це з урахуванням того, що вогнепальна зброя – не єдина категорія небезпечних предметів, які українці зазвичай намагалися пронести в суди.

Вони могли б потрапити до зала суду, потенційно ставши знаряддям збройного нападу чи тиску на свідків, прокурорів або суддів, чи переривання судового процесу.

“Зокрема, тільки на Миколаївщині наші працівники не допустили пронесення майже 1000 заборонених предметів та зброї, з яких 400 – це ножі”, – зазначає Андрій Левицький, начальник Миколаївського ТУ Служби судової охорони.

При цьому, українці очікують почуватися в безпеці та захищено, коли б вони не зайшли до будівлі суду. Проте, до 74% з них побоюються ризику збройного нападу через недостатню безпеку в судах.

“Величезна кількість стрілецької зброї та небезпечних предметів, які завдяки роботі Служби судової охорони так і не потрапили до зал судових засідань, вразила нас та змусила усвідомити, наскільки важливою є робота Служби для гарантування безпеки кожного в судах”, – зазначає Маура Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні.

Також місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи.