Новий підвид COVID-19 “Кракен” виявили вже у чотирьох областях України

23:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Україну накриває новий підвид COVID-19 “Кракен”. Мутацію варіанта Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 виявили вже у чотирьох областях країни. Інфіковані є у Сумській, Закарпатській, Одеській та Тернопільській областях.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. Лише протягом цього тижня вірус було підтверджено у пацієнтів відразу в трьох областях. Уперше його виявили на Сумщині.

“Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумської, де був перший пацієнт, Закарпатської, Тернопільської та Одеської. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань“, – розповіла завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

За її словами, такий розвиток події був прогнозований, оскільки кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє попередню.

Разом із тим, експерти відзначають, що сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, але здатний передаватися швидше, що додатково навантажує медичну систему.

“Щоб захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтеся якнайшвидше“, – закликала керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.

Також у Центрі нагадали, що вакцинація є найефективнішим методом запобігання наслідкам захворювання.

“Сьогодні людям, як ніколи, легко прищепитися – навіть не потрібно мати декларації із сімейним лікарем. Ви просто приходьте до найближчої медустанови або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для всього дорослого населення та дітей віком від 5 років. Перед вакцинацією не доведеться проходити обстеження, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, вона безоплатна та ефективна”, – повідомив керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрій Пашинний.