Нова книга:”Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя”

23:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На сайті газети “Вечерний Николаев” ми хочемо презентувати нашим читачам нове наукове видання “Краєзнавці – дослідники археологічної спадщини Степового Побужжя”.

– Ця книга про археологів-краєзнавців вийшла ще наприкінці 2021 року у вигляді кількох контрольних екземплярів. Планували зробити презентацію у музеї та запросити всіх причетних до її створення. Але тоді ковід завадив нашим планам. Мріяли за допомогою Українського культурного фонду надрукувати книгу у гарному презентабельному форматі. Але почалася війна, яка відклала наші плани на невизначений термін, – розповів редактор збірки Віктор Гребенніков,  зав. науково-методичним відділом Миколаївського обласного краєзнавчого музею. – В цій  книзі ми розповіли про найбільш відомих істориків, краєзнавців, археологів-аматорів, дослідників Степового Побужжя. Вони зробили значний внесок в археологічні дослідження нашого регіону. Про деяких з них відомо багато, про інших – дуже мало… Може, наша книга стане поштовхом для інших дослідників, яких вона залучить до археології, історіографії, джерелознавства, краєзнавства. Бо кожна людина, про яку ми написали, гідна окремої книжки.

Листаючи сторінки збірки, ми зустрінемося з такими відомими миколаївцями, як родина Аркасів, краєзнавець Микола Лагута, історик Василь Нікітін, колекціонер Григорій Цвєтаєв, ветеран миколаївської аматорської археології Анатолій Шаповалов, головний зберігач музейних фондів, письменник Наталія Кухар-Онишко, дослідник миколаївського некрополя Тетяна Губська, історик та краєзнавець Сергій Гаврилов, дослідник воєнної археології Миколаївщини Сергій Березний та інші. Також дізнаємось про внесок братів Володимира та Юрія Лазаренків у розвиток археологічної науки Степового Побужжя.

До книги включено розповіді про дослідників Первомайщини, Березанщини, Братського району, які займались вивченням археологічних пам’яток цих земель.

Авторами очерків виступили відомі миколаївці, які багато років свого життя присвятили археології. Це перш за все Віктор Гребенніков, Наталія Гаркуша, Іван Снитко, Василь Нікітін. В книзі також розміщені статті наукових співробітників краєзнавчого музею Інни та Ігоря Гаврилових.

Окремий очерк присвячений Юрію Ковальському – він краєзнавець, дослідник-аматор, захисник археологічних памя’ток, видавець (видавництво “Яслав”).  Саме в його видавництві була надрукована серія (більш десятка) книжок про археологів, які народилися на Миколаївщині або більшу частину свого життя працювали на теренах нашої області. Серія отримала назву “Миколаївські археологи”.