Німеччина може віддати Україні обладнання із закритих ТЕС — Галущенко

16:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Німеччина запропонувала віддати Україні обладнання із закритих теплових електростанцій, що допоможе відновити енергосистему, пошкоджену російськими ударами.

Про це в етері телемарафону сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

“Ми зараз з литовськими друзями працюємо дуже тісно. Наша група фахівців у Литві зараз дивиться, яке устаткування на старих теплових станціях, щоб ми змогли використати як донори для відновлення в Україні. Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об’єкти, які теж можна використати”, — сказав він.

Міністр пояснив, що це не поганий варіант, бо навіть замовивши зараз обладнання для енергооб’єктів у виробників, Україна не зможе їх отримати до зими.

“Тому я якраз із колегами і партнерами акцентую на тому, що нам треба максимально отримати те, що є у наявності. Воно може бути нове, використане, але навіть якщо воно потребує певних ремонтів — ми їх зробимо, щоб воно відпрацювало взимку і відповідно наростити (потужності – ред.)”, – сказав Галущенко.

Галущенко зазначив, що ситуація в енергетиці складна і на деяких зруйнованих об’єктах ще навіть не розібрали завали, щоб верифікувати пошкодження обладнання.

Галущенко також заявив, що Росія атакує та атакуватиме українські енергетичні об’єкти. Та навіть попри російські атаки, блекауту в Україні не буде.