“Невеличка сатисфакція від держави”: Немчінов розповів, кому з держслужбовців збільшать зарплату

9:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Уряд підвищить оклади працівникам держорганів на територіях, де тривають активні чи можливі бойові дії, в першу чергу, працівникам військових адміністрацій.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини” заявив Олег Немчінов, міністр Кабінету міністрів України.

“(Підвищення окладів — ред.) стосується держслужбовців та працівників державних установ — це дуже важливо, тому що перейде фактично на всю бюджетну сферу. З приводу територій можливих бойових дій, там все прозоро — 6 грудня 2022 року ухвалена Постанова 1364 “Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться або велися бойові дії або тимчасово окупованих РФ”. Відповідно до цієї постанови, було кілька змін, визначається категорія території, на якій відбуваються або відбувалися бойові дії”, — пояснив посадовець.

За його словами, ця постанова стосуватиметься деокупованих територій.

“Категорії чітко визначені, керівник державної служби в органі буде визначати безпосереднє місце роботи працівника. Збільшення буде торкатися достатньо чутливої категорії тих людей, які працюють передусім у військових адміністраціях і передусім на деокупованих територіях”, — зазначив Немчінов.

Міністр додав, що підвищення окладу відбудеться у 1,5 або 2 рази.

“Ці видатки будуть здійснюватися наразі в межах наявних фондів держбюджету. Не передбачається поки що дофінансування. На першому місці — це видатки сектора оборони. Але люди, які працюють у прифронтових зонах, на деокупованих територіях, повинні отримати хоча б таку невеличку сатисфакцію від держави”, — зауважив він.

Урядовець заявив, що у суспільстві побутує стереотип про високі зарплати держслужбовців.

“Це — категорична неправда. Так, є деяка категорія, яка має достатньо високі, за нашими середніми мірками, заробітні плати. Але переважна більшість держслужбовців, особливо категорії В, Б в місцевих адміністраціях, в територіальних органах виконавчої влади мають незначну оплату праці. Подекуди через низькі посадові оклади ми повинні докомпенсовувати мінімальний рівень оплати праці за рахунок так званих премій. Тому що це — не премія, а фактично перемінна частина постійної зарплати”, — підсумував він.