Небезпека та захист від укусів кліщів — розповідає миколаївська лікарка-інфекціоністка

12:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кліщі на Миколаївщині переносять переважно одне захворювання – це хвороба Лайма. Особливо активні комахи навесні та наприкінці літа. При самостійному видаленні кліща слід звернутися до лікаря, який призначить профілактичне лікування.

Як захиститися від укусів та чому небезпечні кліщі,  Суспільному розповіла лікарка-інфекціоністка Світлана Федорова.

За словами Світлани Федорової, кліщі найактивніші у травні — червні, а також у серпні —вересні. Вони переносять інфекції.

“Кліщі можуть бути переносником таких хвороб небезпечних, як Лайм-борреліоз. Іншими словами — хвороба Лайма. Це менінгоенцефаліти. Навіть прості ранки, якщо дитина чи людина її розчухає, туди потрапляє бруд і вона може запалюватися”, — говорить Світлана Федорова.

Розпочинати профілактику захворювання треба протягом першої доби після укусу – до 72 годин. За словами лікарки, якщо часу минуло більше, профілактика неефективна.

“Його потрібно дуже акуратно, такими підштовхучими, коливаючими рухами спробувати дістати. І не боятися, якщо ви навіть щось пошкодили, відірвали брюшко, голову, лапку. Нічого страшного. Тоді наш організм за  4-5 діб виштовхне  шматочки”, — каже лікарка.

Кліщі роздільностатеві. Самка небезпечніша, ніж самець.

“Самець вкусив вас, то трішечки наковтався і побіг по своїх справах. Але самка кліща,  коли всмоктується, то дуже довго, вона насичується, вона збільшується у своїх розмірах в 10, 20 і 30 разів. І, до речі, вона може відкладати яйця під шкіру – от саме в ту ранку. Чому нам так важко діставати кліща, особливо самочок? Вони вприскують анестетик і таку клейковину, яку з нею  дуже важко відірвати”, — говорить інфекціоністка

Улюблені місця на тілі людини для кліщів – пах, спина, шия, шкіра за вухами, ноги.

“До речі, є таке повір’я, начебто, на світлий одяг вони більше чіпляються. Ні, такої закономірності немає. Якщо ви йдете гуляти парком, або лісом тим більше, або лісосмугою, то краще наносити репеленти. Вони дійсно працюють. На репелентах пишуть: кліщі, комахи. От обирайте той репелент, де написано кліщі та інші комашки”, — розповіла Світлана Федорова.

Влітку, в спекотні дні, кліщі знижують свою активність. Восени відбувається друга така хвиля, додає Світлана Федорова.