“Не повірила, що ми впоралися”. Ольга Харлан розповіла про емоції після відбору України на Олімпіаду в командній шаблі

13:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ексклюзивний коментар шаблістки для Суспільне Спорт під час чемпіонату України з фехтування.

Вісім ліцензій за підсумками основної частини кваліфікації на Олімпіаду-2024 – це результати збірної України з фехтування. Командні путівки на Ігри завоювали жіночі збірні з фехтування на шпагах, а також на шаблях.

Найбільші успіхи у командах на Олімпіаді в України саме у жіночій шаблі: “золото” у 2008 році та “срібло” у 2016.. Водночас на попередні Ігри у Токіо збірна України у жіночій командній шаблі не відібралася..

Ольга Харлан, яка стала першою фехтувальницею у світі, що здобула олімпійську ліцензію, в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт назвала кваліфікацію на Ігри у Парижі вкрай емоційною. І наголосила: навіть після того, як команда достроково відібралася на Олімпіаду, ще кілька днів не могла в це повірити.

“Ми не знали, що нам треба зробити. Бо тренери сказали: нам треба гарний результат, нам треба потрапити в топ-4 і все. Не замислювалися над тим, що нам треба бути в фіналі, щоб потрапити на Олімпіаду, і потім ми закриємо всі питання. Тільки коли ми потрапили в фінал, нам тренери підійшли і сказали, що математично потрапили на Олімпіаду”.

“Я не повірила. Вони сказали, що це правда. Я кажу, що не вірю. Ще три дні [після того] не вірила, якщо чесно, тому що, може, вони неправильно порахували, бо вже бачу, що всі ЗМІ почали писати. Думала, що там щось не так, неправда”.

За словами лідерки збірної України, сам шлях відбору на Олімпіаду виявився для шаблісток непростим: команда розпочала сезон лише на 19-й позиції. Проте завдяки вдалим результатам на Кубку світу змогли увійти до топ-4 та забезпечити собі пряму кваліфікацію за світовим рейтингом.

“Дуже вірили в це, але не могли подумати, що це можливо. Просто робили те, що нам казали. Вірили в те, що нам просто треба добре відфехтувати ці змагання. І потім, коли нам сказали, що ми математично потрапили, я плакала. Потім ще плакала. Потім ще так кілька разів поплакала. Не вірила, що все ж таки ми це робимо, тому що були дуже важкі моменти. Не в плані того, що фехтування. І фехтування, і, звісно, новини, події вдома, воно вибиває дуже сильно. Я не повірила, що ми все ж таки впоралися з цим. Те, що ми робимо, те, за що боремося — так це за Олімпіаду, і ми туди потрапили. Враховуючи те, що починали сезон з 19-го місця”.

Попри успішний відбір, Харлан наголошує: зупинятися на досягнутому команда не планує. І тепер хоче вибороти нагороду на Олімпійських іграх.

“Не можу сказати, що вантаж впав з плечей. Просто зробили те, що повинні були. Зараз у нас підготовка саме до Олімпіади. У нас нова ціль. Нова ціль – це Олімпіада, це медаль на Олімпіаді. Там ще й особисті змагання, на особистих треба [поборотися за медаль]”.

Для Харлан Олімпіада у Парижі стане п’ятою в кар’єрі, вона — лідерка збірної за кількістю нагород. Через це не вважає, що зіштовхнеться на Іграх у Парижі з якимось тиском.

“Чи присутній тиск? Ні. Я розумію це. Це моя п’ята Олімпіада, щоразу від мене чогось очікують. І не лише на Олімпіадах — на чемпіонатах світу та інших турнірах. Це нормально. Звісно, може під Олімпіаду я перебуватиму поза соціальних мереж, бо не хочу розпилятися. Але це невіддільна частина того, що я роблю. Це нормально, це дуже класна підтримка. Зараз вона інша, ніж була перед Токіо чи перед іншими Олімпіадами”.

Головними фаворитками на олімпійське “золото” Парижа у командній шаблі є француженки, які виступатимуть у статусі господарок, а також віцечемпіонок Ігор у Токіо. Однак Харлан вважає, що у збірній мають зосереджуватися на своїй роботі, а не на силі суперниць.

“У них [Франції] сильна команда. Чи буде перевагою фактор домашньої Олімпіади? Я думаю, що в них це не вийде. Гадаю, що все ж таки на них будуть тиснути, але подивимося. Ми повинні виконати свою роботу, а також роботу над помилками. Я не хочу виходити з того, що вони сильні. Це не означає, що ми не можемо дати їм бій. Ми повинні знайти якісь ключі до цього”.