НБУ випустив пам’ятну медаль на честь міста-героя Миколаєва (ФОТО)

17:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

НБУ, Нацбанк, кризис, Украина, экономика, новости, Сологуб

Національний банк 28 березня випустив пам’ятну медаль на честь Миколаєва як міста-героя.

Як ідеться на сайті фінрегулятора, вона присвячена відзначенню “подвигу та стійкості мешканців міста корабелів, яке стало справжньою фортецею на шляху російських загарбників на півдні України”.

Як зазначається в описі медалі, з перших днів повномасштабного вторгнення росіяни намагалися захопити Миколаїв, але після кількох невдалих штурмів, спроб оточення та оволодіння миколаївським аеропортом і аеродромом “Кульбакине” почали бомбардувати й обстрілювати місто.

Через це, як вказують в Нацбанку, було завдано непоправних втрат людським долям та матеріальних збитків самому місту, адже багато будівель у ньому було не тільки пошкоджено, а й зруйновано вщент.

“Згуртувавшись, підтримуючи одне одного, мешканці тримають оборону, захищають та відновлюють місто. А ще у цю важку годину спільними зусиллями оберігають його живу перлину – Миколаївський зоопарк”, – наголошують в НБУ.

Медаль виконана з нейзильберу, має діаметр 35 мм. Випущено її тиражом до 100 тисяч штук. На аверсі медалі на тлі стилізованої карти міста розміщено фразу з історичного роману Ліни Костенко “Берестечко”: “Я знаю грамоту свободи: її підписують мечі!”