Наші за кордоном. Історія миколаївської письменниці

22:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У німецькому місті Хайльбронн проживає українська діаспора. Складається вона з емігрантів та тих, хто евакуювався з небезпечних регіонів України після повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Миколаївська письменниця Віра Марущак прилучилася до української громади по приїзду — влітку 2022 року.

Віра Марущак розповіла  Суспільному, як познайомилась з українською громадою Хайльбронна та чим займається в Німеччині.

За словами письменниці, евакуюватися до Німеччини її примусили безперервні обстріли Миколаєва.

“Коли приїхала, мене цікавило, чи є тут українці. Вперше почула українську мову від однієї жіночки. Мене це окрилило, я дуже зраділа. Це Дарина Хеган, яка живе 12 років у Німеччині, родом з Ужгорода. Вона знає українців, які сюди приїхали давно. Я примкнула до цих людей”, — розповіла Віра Марущак.

З новими знайомими, каже письменниця, вирішили створити спільноту за прикладом товариства “Україна — Світ” — організації зв’язків з українцями за межами України.

“Я давно член правління миколаївського відділення товариства. Ми дуже багато роботи провадили разом з організацією: запрошували українців, які жили за межами України, організовувала творчі зустрічі”, — сказала пані Віра.

Станом на середину лютого 2023 року товариство залишається на етапі становлення, розповіла письменниця. Також працюють над розробкою документів, пошуком приміщення тощо.

“Мені дуже хочеться створити тут ще й недільну школу, щоб діти не забували українську мову. Там можна було б запропонувати розвиватися у культурному напрямку”, — сказала Віра Марущак.

У Хайльбронні українці розповідають про агресію Росії в Україні.

“Ми організовуємо мітинги, демонстрації. До роковин війни відбудеться хода, зберуться українці. Будемо заявляти про себе, говорити про агресію, яку продовжує Путін в нашій суверенній Україні. Була на таких заходах двічі. Представила миколаївських письменників, читала вірші миколаївської поетеси Ганни Король”, — сказала пані Віра.

Як розповіла письменниця, в евакуації вона продовжує спілкуватися з дітьми, так само як робила це в Миколаєві.

“У Німеччині багато матусь з дітками, які виїхали з України, і мені хочеться, щоб малеча не забувала українську мову. Так народилась ідея організувати читання власних казок українською для дітей у місцевому Будинку літератури”, — сказала Віра Марущак.

27 січня 2022 року у Будинку літератури відбулися авторські читання для дітей 4-12 років письменниці Віри Марущак.

“Вперше за всю історію в Будинку літератури Хайльбронна звучало українське слово. Батьки попросили знов організувати таку зустріч, і не тільки для дітей, а й для дорослих. У березні приїде Андрухович, також буде виступати в цій будівлі”, — розповіла письменниця.

Українці в Хайльбронні виготовляють маскувальні сітки для українських воїнів.

“Приходимо в’язати сітки. Цим я займалась у Миколаєві й тут продовжую. Чую українську мову, дуже радію. Ще більше радує, коли приходять подяки за нашу роботу, адже сітки допомагають нашим воїнам, зберігають їм життя”, — сказала пані Віра.