На захисті неба. Як працюють “мисливці на дрони” у Миколаївській області

23:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У мобільній групі “мисливців” – голова Веснянської територіальної громади Леонід Мухарський та його напарник Віталій Медведенко. Щовечора вони відстежують  й намагаються знищити російські безпілотники у небі над Миколаївщиною. Обладнання частково придбане за власні гроші, допомагали  їм також друзі й волонтери.

Про це Леонід Мухарський розповів  Суспільному.

Після початку повномасштабної війни, за словами Леоніда Мухарського, намагалися стежити за небом над громадою самотужки, інколи допомагала інформація з інтернету.

” У нас дуже добра співпраця зі службою безпеки України, із ЗСУ,  з нашим військкоматом. Ми домовилися, що вони нам будуть надсилати інформацію по місцеперебуванню цих дронів, і ми вже будемо приблизно відстежувати місця, виїжджати  та їх там зустрічати”, — розповів Леонід Мухарський.

Засоби зв’язку, тепловізор, прилад нічного бачення, автомат. З цим обладнанням, каже Леонід Мухарський, можна відстежити й збити російський дрон. Востаннє безпілотник над територією громади був зафіксований 10 лютого – летів з боку Кінбурнської коси.

“Ми виїхали напереріз – він від нас уже 800 метрів, пішов у бік Нової Одеси. Намагалися наздогнати, але це вже марно, тому що в нього траєкторія пряма, а наші дороги – вони не прямі. І швидкість 200 кілометрів”, — говорить Леонід Мухарський.

Спостереження за небом і захист від російських літаючих об’єктів – одне із завдань бійців добровольчого формування територіальної громади, розповів його командир з позивним “Маліна”.

За його словами, інколи фіксували у небі над підконтрольною територією проліт 6-7 крилатих ракет на день. Стежать не лише за ракетами та безпілотниками.

“Це були такі повітряні цілі, як російські гелікоптери – МІ-8, МІ-24. Також літаки російські – “СУшки” різного роду, різної модифікації – ми також ці всі об’єкти фіксували й для вищих інстанцій”, — каже Маліна.