На миколаївських кладовищах щоденно знаходять вибухонебезпечні предмети

9:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Під час обстрілів міста снаряди прилітали і на цвинтарі. Станом на 30 березня найбільше вибухонебезпечних знахідок виявляють досі на Балабанівському та Мішковському кладовищах.

Чому відвідування кладовищ залишається небезпечним,  Суспільному розповів директор КП “Миколаївська ритуальна служба” Сергій Веселега.

“Ми звернулись до міністерства надзвичайних ситуацій з проханням, щоб вони розмінували і провели обстеження наших кладовищ, але через те що, наприклад, це кладовище 160-200 гектарів, то це на 100 відсотків зробити неможливо”, — розповів заступник директора КП “Миколаївська ритуальна служба” Дмитро Прилуцький.

Найбільше вибухонебезпечних предметів досі знаходять на Мішковському та Балабанівському кладовищах.

“Наші співробітники щодня прибирають, щодня буквально знаходять якісь предмети, які є небезпечними. Ми викликаємо співробітників ДСНС вони оглядають, вилучають, не лишають на місці, забирають це все”, — сказав директор “Миколаївської ритуальної служби” Сергій Веселега.

Співробітники комунального підприємства також обстежують кладовища, проте охопити самостійно великі площі не можуть.

“Як комунальне підприємство ми намагаємось прибирати, ми дивимось де можуть бути вибухонебезпечні предмети. Але в середині секторів ми не можемо прибирати, ми не можемо кожну могилу подивитись, тому людям потрібно бути дуже уважними і обережними, коли вони почнуть тут прибирати на поминальні дні”, — говорить Дмитро Прилуцький.

За словами директора комунального підприємства Сергія Веселеги, всі 14 кладовищ Миколаївської громади відкриті для відвідування щодня.