На Миколаївщині з початку 2023 року працевлаштовано 57 переселенців

9:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві станом на 8 квітня 2023 року на обліку в Центрі зайнятості перебуває 660 внутрішньо переміщених осіб. Переселенці мають стати на облік там, де вони зареєстровані, також повинні отримати довідку з міграційної служби або управління соціального захисту.

Про це  Суспільному розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

Роботодавцям за працевлаштування ВПО передбачені компенсації.

“Ми сплачуємо з коштів фонду по 6 800 гривень щомісяця. Два місяці ми сплачуємо. Із всіх цих компенсацій десь частина заробітної плати компенсується, десь компенсується єдиний внесок. І в кожній цій компенсації є ВПО”, — розповіла Людмила Алпєєва.

За словами Алпєєвої, на Миколаївщині за перші три місяці 2023 року Центром зайнятості працевлаштовано 57 людей зі статусом переселенця. Тетяна — одна з них. Станом на квітень жінка працює черговою відділення для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та ВПО міського територіального центру соціального обслуговування. Тетяна каже, що в рідному місті працювала у військовій частині.

“Ми ходили під обстрілами ще на роботу в травні. У липні 2022 року ми вже сюди, в Миколаїв, приїхали. Одразу я стала на облік у центр зайнятості. Перебувала на обліку  до лютого. А в лютому 2023 року мені запропонували на гуманітарну допомогу піти, на розфасування борошна, продуктів”, — розповіла Тетяна.

“Протягом 2022 року центр зайнятості працевлаштував понад 300 людей.