На Миколаївщині працюють майже всі заклади профтехосвіти — заступниця директора департаменту освіти і науки

14:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Понад дев’ять тисяч студентів навчаються в 24 закладах професійнотехнічної освіти Миколаївщині. Станом на 20 травня в області 16 закладів працюють в режимі офлайн. Використовується і змішана форма: дистанційні теоретичні заняття поєднуються з очною виробничою практикою.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Людмила Комісарова.

За словами Людмили Комісарової, в області за умов безпекової ситуації з початку нового навчального року працюватиме в очному форматі 21 заклад.

За час повномасштабного вторгнення десять закладів профтехосвіти були пошкоджені російськими обстрілами. Найбільших змін у роботі зазнав Снігурівський професійний ліцей. Вісім місяців територія громади була під окупацією. Станом на травень 2023 року всі викладачі ліцею перебувають на простої, навчальний процес не відбувається.

Заступниця директора департаменту освіти зауважила, що регіональна рада станом на травень 2023 року не затвердила регіональне замовлення для цього закладу. Заплановано здійснити анкетування дітей Снігурівської громади, чи бажають вони вступити до ліцею. До повномасштабної війни тут навчалися близько 400 учнів.

Зі слів Людмили Комісарової, на наступний навчальний рік вже затверджені обсяги державного замовлення для закладів профтехосвіти області — це 4 444 людини.

Здобувати освіту можуть як учні дев’ятих та одинадцятих класів, так і старші за віком людиякі хочуть підвищити кваліфікацію або змінити професію. Досвід навчання дорослого населення на Миколаївщині, каже посадовиця, має Південноукраїнський професійний машинобудівний ліцей, де є навчально — практичний центр сучасних зварювальних технологій. Дві групи по 15 людей вже отримали професію зварника.

“Головна вимога навчання дорослого населення, що роботодавець зацікавлений і надає робоче місце людині, яка закінчила курси з часткової кваліфікації. Позитив—невеликий термін навчання, три тижні людина навчається, отримує вузкопрофільну кваліфікацію і відразу йде працювати. Ми зараз збираємо інформацію від роботодавців щодо потреб на їхніх підприємствах з перепідготовки дорослого населення”, — розповіла Людмила Комісарова.