На Миколаївщині чоловік робить консервацію для військових

23:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У магазині м’ясника Руслана у Веселиновому, що на Миколаївщині, завжди є готова партія продуктів для відправки військовим на фронт. Хобі чоловіка перетворилось на щоденну діяльність.

Про це Руслан розповів  Суспільному.

Виготовленням та продажем м’ясних продуктів Руслан займається десять років.

“У мене таке було хобі — консервація, копчення. І коли через наше селище пішли хлопці захищати інші міста, що поруч, ми почали їм допомагати. Треба було їх нагодувати,  саме в той момент знадобились ось ці мої навички з консервацією”, — пригадує чоловік.

Коли в селищі майже закінчились скляні банки, а обсяги виготовлення їжі для військових зросли, довелось опанувати незвичні технології, говорить Руслан.

Згодом банки замінили на фасувальні пакети.

“Пакет вакуумується і запаюється. Якщо із чимось таким рідким, наприклад, борщі, то вакуумна машина не бере, треба запайщик. Приклали, запаяли і в автоклав.  З автоклава дістали, в ящики поклали і знайшли людину, яка може відвезти туди, куди треба”, — розповів м’ясник.

Руслан виготовляє паштет м’ясний, паштет печінковий, кашу з м’ясним паштетом, кашу з печінкою, гуляші та борщ.

До початку повномасштабного вторгнення подібні страви довгого зберігання чоловік готував для своєї родини.

Продукти він закуповує самостійно, а також допомагають місцеві. У магазині Руслана стоять наповнені ящики, звідки волонтери можуть брати продукцію та передавати військовим на фронт.