На монументі “Батьківщина-мати” почали демонтаж радянського герба

9:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Родина-мать, Батьківщина-мати, Київ

Незабаром на монументі “Батьківщина-мати” у Києві з’явиться новий символ – український тризуб, який замінить герб СРСР. Офіційно цей монумент отримає новий символ до Дня Незалежності, який відзначається 24 серпня.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики. На фото, поширених МКІП, видно, що половини щита з лівої руки постаті “Батьківщини матері” вже не залишилося, а робітники зайняті демонтажем гранітних плит, на яких раніше було зображення колоса – символу колишнього герба.

Реалізація проєкту не вимагала державних коштів, оскільки вона здійснюється за рахунок приватних інвесторів та різноманітних донорів. Відзначимо, що в процесі обговорення питання про заміну символіки у застосунку “Дія”, взяли участь 780 тисяч людей, серед яких 85% висловили підтримку ідеї заміни герба СРСР на український тризуб.

Монумент “Батьківщина-мати” є одним із визначних архітектурних об’єктів Києва та символів національної гідності, тому зміна його символіки має велике значення для українців. Новий тризуб стане важливим кроком у зміцненні національної ідентичності та патріотичних почуттів серед населення.

Нагадаємо, раніше Ткаченко наголошував, що до кінця 2022 року планується залучити провідні українські інститути визначення найкращого методу демонтажу радянського герба.

Раніше стало відомо, що герб незалежної України замість радянського герба встановлять на щиті монумента “Батьківщина-мати” у Києві до 24 серпня до Дня Незалежності України. Для цього використовується спецсталь. Роботи виконані коштом групи “Метінвест”.

“Показали герб України, який замість герба СРСР буде на щиті монумента “Батьківщина-мати”. Для цього проєкту група Метінвест безоплатно виготовить та передасть державі сталь для нового герба-тризуба. Зокрема, було відновлено марку сталі, з якої 1981 року було створено весь монумент”, – йдеться у повідомленні у виданні Liga.net.

Зазначається, що тризуб виготовили з двох видів сталі – нержавійки завтовшки 1,7 мм та сталі товщиною 1,5 мм.

Зі спецсталі: у мережі показали виготовлення тризуба для ''Батьківщини-матері'' (відео)

Прокат сталі для оновленого символу виконали працівники Запоріжсталі. Розміри тризуба будуть 7,5 метра на 4,5 метра. Спочатку було три проєкти – обрали з виступами по периметру, щоб герб не виглядав плоским на щиті.

Зі спецсталі: у мережі показали виготовлення тризуба для ''Батьківщини-матері'' (відео)