На місці зрублених дерев на проспекті Центральному у Миколаєві висадять тополі, які не викликатимуть алергію, – Сєнкевич

14:34

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив, що на місці зрублених два роки тому тополь вздовж проспекту Центрального, посадять нові. Про це Олександр Сєнкевич сказав у коментарі журналісту «НикВести».

Дерева, які планують посадити, не будуть формувати пух, що викликає алергію у містян.

— Ми плануємо на проспекті Центральному посадити дерева – на місці тих, які були зрізані. Серед дерев будуть тополі, які не цвітуть і не роблять пух, — сказав Олександр Сєнкевич.

За словами міського голови, в 2023 році влада планувала посадити 1000 дерев, але гроші, які планували витратити на це, передали армії.

— Нам сказали, щоб краще гроші витратити на оборону. Ми так і зробили, гроші передали на армію. Це рішення було прийнято в результаті онлайн-голосування.

Раніше «НикВести» повідомляли, що цього року комунальники планують знести по Миколаєву 982 дерева.

Репліка від редакції сайту ВН.

Здається, миколаївський мер  вводить містян в оману. Пірамідальні тополі, які росли вздовж проспекту, ніколи не давали пуху. Цитуємо фахівців: “Є прекрасні представники цього виду, які не дають пуху. Срібляста пірамідальна тополя – це чудово красива і невибаглива рослина, безпечна для алергіків, тому що в культурі є тільки чоловічі екземпляри, які не виробляють пуху. Тільки так звана чорна тополя пускає пух, і лише її «жіночі особини». Однак тополя може змінювати стать залежно від різних обставин, наприклад, від неправильної обрізки. Дерево сприймає це як загрозу для популяції, тому чоловічу особину тополі в жодному разі не можна кронувати”.

Питання: заради чого була знищена така кількість дерев вздовж Центрального проспекту на початку війни?

Фото – НикВести