Миколаївський зоопарк опинився на першій шпальті британської газети «Daily Mirror»

21:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Заповідний прихисток для тварин… і людей: Миколаївський зоопарк загальнодержавного значення Mykolaiv zoo опинився на першій шпальті британської газети «Daily Mirror». 25 лютого видання опублікувало новий матеріал та інтерв’ю директора зоопарку Володимира Топчого, який розповів про численні російські обстріли та виживання закладу в умовах повномасштабної війни.
На цей час двоє співробітників зоопарку загинули на передовій, 12 зараз захищають Україну в лавах ЗСУ. Володимир Миколайович також згадує, що з перших днів повномасштабного вторгнення містяни згуртувалися, щоб допомогти доставити продукти.
«Люди приносили їжу. Хтось міг привезти два кілограми яблук, хтось мішки яблук, хтось вантаж зерна чи відро меду, яєць… хліба», – пояснив він. «Це були громадяни і волонтери, вони почали годувати зоопарк» – розповідає він.
А коли через постійні обстріли люди втікали з міста, зоопарк відкрив обійми їхнім улюбленцям. Папуги, морські свинки, ящірки, поранені поні із зони бойових дій на Херсонщині… Загалом було прийнято понад 500 тварин.
“Відкриття зоопарку означало для нас життя”, — розповідає Володимир Топчий. «Тому що тут люди працювали десятиліттями, 10, 20, 30 років, і люди були нам дуже вдячні. Вони заходили, зустрічали мене на території зоопарку, заходили подякувати і потиснути мені руку, тому що це дуже багато значить для людей».
«Після відкриття зоопарку ми запустили безкоштовний вхід для військових.
Зоопарк є своєрідним соціальним закладом, тому що він допомагає в реабілітації. У нас тут великий парк, велика колекція тварин, і люди приходять сюди відпочити і забути про лихоліття війни. Зоопарк, здається, це щось на зразок заповідника. Тут люди відпочивають душею», – сказав він.
У повному обсязі стання доступна за посиланням: