Миколаївські волонтерки почали виготовляти маскувальні костюми “хухі”

12:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївські волонтери  виготовляють модульні маскувальні костюми. Бійці Сил оборони зможуть самостійно змінювати забарвлення, структуру свого маскування, адаптуючи його до особливостей місцевої рослинності та навколишнього середовища.

Про це  Суспільному розповіла волонтерка Наталя.

За словами Наталі, верхній одяг, штани, нашоломник або капюшон перед обшиванням нарізними блоками із спан-бонду мають звичайний бавовняний білий одяг, перефарбований в зелений колір.

“Вони спочатку в нас йдуть ось такі. А коли ми вже рвемо силует, то вони в нас йдуть ось з елементами моху, травички, дерев’яних елементів”, — розповіла волонтерка.

За день волонтерки роблять 3-4 костюми. Бійцям, разом із основним виробом, видають елементи маскування. В залежності від місцевості, певних елементів може бути більше, або менше.

Основну частину шиття волонтерки виконують вдома. Пані Неля за фахом художниця-модельєрка. Вона від повномасштабного вторгнення долучилася до роботи в центрі у швацькій справі. Вже принесла шість зшитих основ під костюми. Пізніше їх пофарбують, та нашиють на них необхідні елементи маскування.

Волонтерки розповіли, що в пластикову сітку костюму можна вставляти гілля, зелень, забивати ці кишені листям тощо. Це робить “хухі” — так майстрині називають всі типи маскувальних костюмів, універсальними для різних пір року.

Вже понад 100 подібних “хухі” розвезли по різних напрямках фронту. Тридцять костюмів очікує одна з бригад.