Миколаїв готується до традиційного театрального фестивалю “Homo Ludens”

16:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський академічний художній драматичний театр розпочинає прийом заявок на ХІІ+1 Міжнародний відкритий фестиваль професійних театральних колективів “Homo Ludens” (“Людина, що грає”), який пройде у місті Миколаєві з 01-08 жовтня 2023 року.
В умовах цьогорічного конкурсу – можливість представляти свій творчий колектив як на майданчиках Миколаївського театру, так і на власних майданчиках – через воєнні дії в Україні.
Нагадаємо читачам. «Homo Ludens» («Людина, що грає») — міжнародний відкритий театральний конкурс, фестиваль, який з 2006 року проходить у місті Миколаїв (до 2016-го — щорічно, з 2019-го — із періодичністю раз на два роки). Фестиваль визначає актуальні для сьогодення орієнтири театральної справи, формує перспективи подальшої театральної діяльності та завдає своєрідний вектор розвитку професійного та аматорського театрального мистецтва.
Фестиваль було започатковано 2006 року директором Миколою Кравченко на базі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, метою якого було творче об’єднання міст Чорноморського басейну.

З 2007 по 2016 роки фестиваль був виключно конкурсним. Журі складалося з провідних фахівців у театральній справі України та зарубіжжя (Болгарія, Туреччина, Росія, Грузія, Молдова тощо). З 2008 року суддівську команду очолює доктор філософії з мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, член НСПУ, Лауреат Державної літературно-мистецької премії ім.І.П. Котляревського Василь Неволов.

Організаторами фестивалю є Миколаївський академічний художній драматичний театр. Директор фестивалю — Артем Свистун.
“Отже для участі запрошуємо заповнити google-форму за посиланням https://forms.gle/viVkqWK4AsReMm5WA та надіслати відео-версію конкурсної вистави на електронну адресу Миколаївського академічного художнього драматичного театру: maadtheatre@gmail.com. Прийом заявок – до 20 серпня 2023 року. Про участь у фестивалі бажаючих буде повідомлено окремим електронним листом-запрошенням до 01.09.2023 року.
З деталями можна ознайомитись на сайті театру https://www.theatre.org.ua та за телефоном +380679421″, – розповіли у театрі.
У фокусі – афіша фестивалю 2013 року.