Міжнародний день птахів (International Birds Day) відзначають у світі 1 квітня

21:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія Чарльз Альманзо Бебкок. Мета свята – звернути увагу громадськості на проблеми збереження птахів, поширити наукові знання про них. Про це розповіли фахівці Миколаївського зоопарку.
Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Птахи вважаються першими, хто приносить нам звістку про прихід весни. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням і граційним польотом, а ще приносять велику користь людині. Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур.
У нашому зоопарку є відділ орнітології, який утримує та успішно розмножує рідкісних птахів, таких як: орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla), орлан білоплечий (Haliaeetus pelagicus), гриф чорний (Aegypius monachus), орел степовий (Aquila nipalensis), даурський журавель (Grus vipio), пелікан рожевий (Pelecanus onocrotalus).
Розміщені птахи в багатьох вольєрах по всій території зоопарку. А ще в нашому зоопарку є великий ставок, де утримуються водоплавні птахи з різних континентів: канадські казарки (Branta canadensis), нільські гуски (Alopochen aegyptiaca), чорні лебеді (Cygnus atratus), лебеді- шипуни (Cygnus olor), галагази (Tadorna) та огарі (Tadorna ferruginea). Миколаївський зоопарк має у своїй колекції найбільших нелітаючих птахів світу – африканських страусів (Struthio camelus) та ему (Dromaius).
День птахів десятки років є традиційним святом і для Миколаївського зоопарку. Цього року в рамках святкування Дня птахів була проведена тематична екскурсія «Птахи-довгожителі Миколаївського зоопарку», інтерактивна лекція «Зоопарк на дотик. Птахи» та «Пташиний квест». Ми сподіваємось, що отримані знання допоможуть у формуванні екологічної свідомості наших відвідувачів.