Містяни відправились у цікаву мандрівку козацькою Миколаївщиною

11:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Наша Миколаївщина на власні очі бачила вольовничість, мужність та силу духу славних козаків. Про їх життя на нашій землі миколаївці дізналися під час заходу «Козаччина на Миколаївщині: постаті та місця». Про це повідомляє міськрада.

Одним з місць поселення козаків у нашому регіоні було урочище Гард. Раніше воно знаходилось на території, де зараз розташоване місто Южноукраїнськ. Сьогодні ландшафти і природні умови урочища – це жива історія, у якій відбувалося становлення і розвиток українського козацтва протягом XVI-XVIII століть.

Це місце й до сьогодні вражає своєю величчю. А у ті часи ще й допомагав козакам своїми дивами природи. Наприклад, острів Гардовий був прекрасною природною фортецею, яка майже не потребувала додаткових заходів для укріплення. Це місце було найближче до кордону з Османською імперією і Гард вважався найзручнішим прикордонним форпостом, який захищав із півдня українські землі.

Організатори дякують за цікаву мандрівку козацькою Миколаївщиною спікерам проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сучасне і майбутнє»: співавтору книги «Миколаївщина козацька» Олександру Шарафанову, військовослужбовцю та директору Баштанського краєзнавчого музею Олегу Требуху, провідному науковому співробітнику Миколаївського обласного краєзнавчого музею Наталі Гаркуші та молодшому співробітнику музею Ользі Паламарчук. А також партнеру проєкту Миколаївському обласному краєзнавчому музею.