Міський голова прокоментував критику у ЗМІ стосовно кронування дерев у центрі міста

11:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич прокоментував критику у ЗМІ з приводу того, як комунальні служби кронують дерева в центрі міста. Про це Олександр Сєнкевич сказав у коментарі журналісту «НикВести».

Раніше журналісти «НикВести» повідомляли, що працівники КП «Парки» розпочали роботи з кронування дерев на вулиці Соборній напроти Каштанового скверу. Це викликало обурення містян, представників Державної інспекції з питань екології та депутатки Миколаївської обласної ради Алли Ряжських. Вона стверджувала, що кронування шкодить дереву і ці роботи потрібно зупинити. 

Мер виступив за те, щоб міськими питаннями займалися професіонали, але не впевнений, що Алла Ряжських, яка виступає проти «омолодження» дерев, належить до них.

— Я вважаю, що кожна людина повинна займатися тією справою, в якій вона професіонал. Я не знаю, чи Алла Ряжських є професіоналом у дендрології, в обрізці дерев. Я за те, щоб ми у Миколаєві робили все найкращими практиками, — сказав Олександр Сєнкевич

Міський голова також додав, що підтримує ідею створення і затвердження нормативних актів щодо поводження з зеленими насадженнями у Миколаєві, якщо в результаті перевірок і експертиз буде виявлена необхідність у цьому. 

— Ми готові, щоб ці правила були затверджені виконкомом, міською радою. Я думаю, що спеціалісти у цій справі повинні їх опрацювати. Потрібно провести експертизу екологами на рівні області або України, послухати спеціалістів в цій справі, і ми готові їх (нормативні акти — прим.) затвердити. Я підтримую повністю цю ідею, — сказав Олександр Сєнкевич

Він також нагадав, що при міському голові була створена Громадська експертна рада, в якій підіймається багато важливих питань, зокрема тих, що стосуються екології. Тому цей орган може допомогти у вирішенні питання з затвердженням нормативних актів для Миколаєва. 

— Спочатку створюється проект рішення, я його виношу на виконком, потім виношу на сесію. Кажу: «В нас є Громадська рада і вона винесла цю ідею». І депутати підтримують її. Якщо такі ідеї будуть — ми проведемо експертизу цього рішення: якщо воно адекватне і професіонали підтверджують його роботу, то ми, звичайно, приймемо це рішення, — сказав Олександр Сєнкевич