Міські рятувальники активно готуються до зими

14:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради постійно вживаються заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах міста Миколаєва.

Так було влітку нинішнього року. Так буде відбуватися й надалі. Як розповів керівник управління Олександр Герасименя, для безпечного відпочинку городян та гостей міста на водних об’єктах у літній період рішенням виконкому від 28.04.2021 №345 “Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2021 року” були визначені місця для безпечного відпочинку біля води. Це рішення є на веб-сайті Миколаївської міськради.
– У всіх визначених місцях протягом літнього періоду функціонували рятувальні пости для надання своєчасної допомоги потерпілим, – сказав Олександр Герасименя.
Він також зазначив, що для безпечного відпочинку людей на водних об’єктах міста Державним воєнізованим гірничорятувальним загоном були проведені обстеження водойм та усунені перешкоди з їх дна. На жаль, відпочивальники в нас масово полюбляють лишати за собою сміття, кидати порожні пляшки у воду й т. ін. Так що, ще до початку купального сезону проводились комісійні обстеження зон відпочинку на воді щодо готовності їх функціювання у літній період.
Представники комісій звертали увагу на санітарний стан території міських зон відпочинку – наявність питної води, душових з прісною водою, необхідної кількості урн та громадських вбиралень, забезпеченість рятувальних постів обладнанням для надання допомоги.
– На жаль, попри всі заходи, за літній період 2021 року в акваторії міста загинули семеро людей. У тому числі й одна дитина, – розповів керівник управління. – Більшість випадків сталась у місцях, не пристосованих для відпочинку.
Наразі управлінням підготовлено новий проєкт рішення “Про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2021-2022 рр.”.
Цим рішенням визначений перелік водойм (їх ділянок), на яких можлива чи заборонена любительська та спортивна риболовля.
Також керівниками баз для стоянки маломірних (малих) суден, підприємств, установ та організацій, які використовують водойми з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою, що мають вихід на узбережжя, буде організовано спостереження за прилеглою водною акваторією з метою оперативного інформування рятувальних підрозділів для надання допомоги постраждалим на воді та льоду за телефоном 101.
Інф. ред.