Любов, що гойдає «колиску» – персональна виставка Любові Сахно

12:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В «Етносвітліці» (вул. Адміральська, 41), що об’єднує найталановитіших майстрів-аматорів області під егідою обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, новий творчий рік розпочався персональною виставкою «Колиска життя» Любові Сахно з Березнегуватської громади.

Майстриня представила свої роботи у рамках п’ятого виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини». Цей художній проект спрямований на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини та народних промислів нашого краю. Любов Сахно народилася у селі Калачево (М. Михайлівка) Березнегуватської громади у багатодітній родині. Ще в дитинстві маленька Люба стала помічати красу природи та малювати — на задоволення мами, яка тяжко хворіла, але завжди підтримувала дочку у її захопленні. Навчаючись у школі, Люба продовжувала займатися улюбленою справою, в якій їй усіляко допомагала перша вчителька. Першою роботою Любові був малюнок із зображенням космосу, як вона собі його уявляла.

Після закінчення школи Любов вступила до Березнегуватського ліцею – вчитися на кухаря. Під час навчання вона продовжувала писати картини, брала участь у конкурсах, де постійно займала перші місця. Нагородою за це став 10-денний похід у Кримські гори. Повернувшись, Любов написала картину, що оспівує південні вершини. Це, можна сказати, і була її перша професійна робота. Що цікаво, вдома Любов Сахно картин, нею написаних, немає. Як кажуть у народі, «чоботар без чобіт». Зберігаються лише її дитячі малюнки та картини. Їхня Любов цінує найбільше. А решта всіх — у добрих руках.

Вона часто дарує їхній школі, де навчаються її діти. На сьогоднішній день стіни цієї школи прикрашають понад 20 її робіт. Вони знаходяться у навчальних кабінетах, бібліотеці.

– Мене надихнули на це вчителі нашої школи. Тетяна Семенівна Ярченко попросила мене оформити коридори, шкільні стіни, і так пішло далі, як захоплення, – каже художниця.

Більшість її робіт – це краєвиди, квіти, природа. Адже, як каже сама майстриня, кожна гілочка, листок, навіть цвіль і мох – самі собою диво.

У роботі Любов Сахно користується аквареллю, акрилом, водоемульсійними та олійними фарбами. У кожну свою картину майстриня вкладає емоції, спогади, почуття, кохання. Для першої персональної виставки художниця забрала близько 50 робіт. Третій рік вона співпрацює з обласним народним творчим об’єднанням «Прибужжя». Разом з іншими митцями-аматорами Миколаївщини бере активну участь в обласних виставкових проектах, оглядах, культурно-мистецьких акціях. Також Любов Сахно є постійним учасником майстер-класів та семінарів.

– Миколаївський обласний центр народної творчості працює лише з аматорами, це представники клубних установ, і наша робота – це популяризація народної творчості. Адже «Етносвітлиця» і була створена для підтримки наших майстрів, для того щоб вони мали можливість представляти свої роботи, – розповіла директор обласного центру народної творчості та культурно-просвітницької роботи, заслужена артистка України Наталія Баштова.

Вона побажала майстрині креативних ідей, натхнення, позитивних емоцій, вручила Грамоту ОЦНТ та КПР із формулюванням: «За збереження та розвиток української народної творчості» та запросила стати членом НТО «Прибужжя».

Окрасою виставки став напрочуд яскравий виступ справжнього «оберега» традиційного українського співу — ансамблю народної пісні «Зорецвіт» Миколаївського професійного коледжу культури та мистецтв під керівництвом заслуженого працівника культури України Надії Жадик.