«Київська мадонна» в музеї Боде у Німеччині

17:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Музеї Боде в Німеччині відкрилась виставка «Поза часом. Сучасне українське мистецтво під час війни». У цьому музеї зібрані унікальні середньовічні скульптури та візантійські рідкісності – численні вирізані з дерева зображення Христа, Діви Марії та святих, а також цілі вівтарні композиції.

Виставка, яка відкрилась, – це комбінація сучасного українського арту на тему війни, створеного українськими художниками у перші місяці після початку вторгнення, та середньовічних експонатів музею.

Для кожного сучасного об’єкта знайшли “двійника” із Середньовіччя – експонат, що виражає схожу емоцію, – після чого обидва експонати просто розмістили поряд одне з одним.

Тобто твори українського мистецтва виставлені не в окремій залі, а точково розподілені по всьому музею серед уже наявної експозиції.

Серед виставленого, зокрема, є робота Марини Соломенникової «Київська мадонна».

Організатори виставки розташували цю роботу поряд з дуже рідкісним зображенням немовляти та Богоматері, яка годує, датованим 4-5 століттям нашої ери, яке було виявлено в Єгипті. Протягом найближчих місяців двох матерів-годувальниць, створених з розривом у понад півтори тисячі років, можна побачити в Музеї Боде.