Кремль відкрито намагається спрямувати до України людей із нацменшин РФ як “гарматне м’ясо” – уряд Ічкерії у вигнанні

8:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Буряты, российские солдаты

Люди з національних меншин РФ розуміють, що путінська влада відправляє їх на війну проти України як “гарматне м’ясо”. І в національних республіках люди відчувають, що вже можна більш вільно висловлюватися, попри репресивний російський режим. Про це сьогодні, 29 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

Так він прокоментував інформацію про те, що в Башкортостані відбулися масові мітинги в одному з сіл. Сотні місцевих жителів вийшли проти золотодобувних російських компаній.

“Це пов’язано з війною в Україні. Якби не ця війна, і якби досі імперська політика або кремлівська політика здебільшого базувалася, зокрема, на Кавказі, що головне це мир і чисте небо. Зокрема, в самій Чечні завжди апелювали до того, що Кадиров-старший і Путін закінчили війну, і сьогодні чеченський народ звільнений від війни і має абсолютні можливості розвиватися, розмножуватися, збільшуватися і займатися творчою працею. Війна проти України розкрила всю неспроможність цієї пропаганди. І сьогодні Кремль відкрито намагається направити до України людей з нацменшин. Він використовує їх як “гарматне м’ясо””, — сказав Закаєв.

За словами політика, це і Якутія, і Башкортостан, і Татарстан, і народи на Кавказі. Вони розуміють, що вони є другосортними.

“І навіть самі деякі політичні діячі не приховують свого ставлення до них, відкрито кажуть: “Ми ж їх для чогось відгодовували, ми ж їх для чогось підтримуємо. Майже всі ці регіони дотаційні. Ну, тепер нехай їдуть на війну і відстоюють нашу країну”. Ось цей підхід до цієї проблеми, до цих нацменшин, на інтуїтивному рівні ці люди це розуміють, розуміли завжди. А сьогодні практично вони стали жертвами цих заяв, цих декларацій, їх використовують як “гарматне м’ясо”. Адже майже в кожну сім’ю повернули вантаж 200″, — розповів він.

Закаєв зазначив, що і якщо навіть це не демонструють по телебаченню, люди, які проживають у регіонах, знають реально, що відбувається.

“І тому і економічно, і у військовому відношенні, і сьогодні вони відчувають, що зміни настають, і вони повинні бути готові. Я думаю, десь вони сприятимуть тому, що ця країна буде демонтована ще до початку самого закінчення війни в Україні. Тому що до цього сьогодні ситуація йде. Ці народи самі себе готують до тих змін”, — підсумував голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.