Країни G7 закликали продовжити “зернову ініціативу”

8:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країни “Великої сімки” закликали до продовження, повної імплементації та розширення критично важливої угоди про експорт українського зерна Чорним морем.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на комюніке міністрів сільського господарства країн-членів G7, пише «Українська правда».

“Ми (міністри країн G7 – ред.) рішуче підтримуємо продовження, повну реалізацію та розширення Чорноморської зернової ініціативи.

Ми засуджуємо спроби Росії використовувати продовольство як засіб дестабілізації та інструмент геополітичного примусу і підтверджуємо нашу прихильність діяти солідарно і підтримувати тих, хто найбільше страждає від російської “мілітаризації” продовольства”, – йдеться в комюніке.

Міністри сільського господарства країн “Великої сімки” узгодили спільне комюніке під час дводенної зустрічі в японському місті Міядзакі.

У документі також наголошується, що члени G7 готові підтримати відновлення і реконструкцію України, зокрема шляхом надання експертної допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земель та реконструкції сільськогосподарської інфраструктури.