Коронавірус на Миколаївщині нікуди не дівся, але ситуація контрольована — санітарний лікар

23:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Протягом тижня, з 20 по 26 лютого, на території Миколаївської області на COVID-19 захворіли 203 людини. Станом на 27 лютого на стаціонарному лікуванні перебувають 99 пацієнтів.

Головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко розповів  Суспільному про ситуацію з коронавірусною інфекцією на Миколаївщині.

За словами Володимира Клочка, у порівнянні з 2022 роком, у 2023-му кількість випадків суттєво зменшилась.

“У 2022 за добу фіксували тисячі нових випадків, а тут за тиждень 203. На зменшення вплинуло те, що люди робили щеплення, велика кількість перехворіла, відбулось роз’єднання людей у зв’язку з воєнним станом, немає великих скупчень тощо”, — розповів Володимир Клочко.

На стаціонарному лікуванні станом на 27 лютого перебувають 99 людей. Протягом тижня на Миколаївщині від хвороби померли три людини.

За словами лікаря, зростання має сезонний характер.

“На тижні є збільшення захворюваності не тільки на коронавірус, а й на інші респіраторні інфекції, включаючи грип. Це пов’язано з тим, що область є південною, і ближче до березня відбувається сезонне збільшення захворювань”, — розповів Володимир Клочко.

Щеплення від коронавірусу, пояснив лікар, дозволяє зменшити вплив інфекції на людину.

“Необхідність вакцинацій визначена протокольними рішеннями вчених, вакцинувати треба в тому числі й дітей віком від п’яти років. Всі програми затверджені Міністерством охорони здоров’я України. Область забезпечена достатньою кількістю вакцин Pfizer. Роблять щеплення в лікарняних закладах по всій території області”, — сказав Володимир Клочко.