Ізраїль заборонив країнам Балтії передавати свою зброю Україні

15:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ізраїль, зброя, Україна, РФ, конфлікт, війна, Естонія, Латвія, Литва, Израиль, оружие, Украина, РФ, конфликт, война, Эстония, Латвия, Литва,

Міністерство оборони Ізраїлю повідомило три країни Балтії, що не дозволить продаж протитанкової зброї ізраїльського виробництва Україні. Про це пише Breaking Defense, інформує «Цензор.НЕТ».

Зазначається, що Ізраїль накладає суворі правила на зброю свого виробництва, які юридично обмежують можливість країни-покупця відправляти озброєння та військову техніку третій державі без дозволу початкового виробника. Ізраїль припускає, що Україна спробує роздобути протитанкову зброю Spike, створену спільною ізраїльсько-німецькою фірмою.

Представник Міноборони Латвії заявив, що «Латвія не планує відправляти в Україну будь-яку зброю, вироблену Ізраїлем», підтвердив згоду США на постачання американської військової техніки. У МО Литви зазначили, що проводять «регулярні» переговори з ізраїльськими колегами, «але під час двосторонніх переговорів питання про передачу Україні зброї ізраїльського виробництва не порушувалося».

Аналітики зазначають, що Ізраїль прагне підтримувати добрі стосунки з Росією. В останнє десятиліття Ізраїль не продавав Україні жодної одиниці будь-якої зброї.

Всі три прибалтійські країни замовили через компанію Eurospike GmbH, що є спільним підприємством ізраїльської Rafael та німецьких Diehl Defense та Rheinmetall, протитанкову зброю Spike для власних потреб.

Раніше Естонія, Латвія та Литва оголосили про отримання дозволу на передачу Україні зброї американського виробництва.