Генерал Марченко розповів, кого окупанти планували призначити гауляйтером Миколаївщини

11:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генерал-майор Збройних сил України, начальник Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Дмитро Марченко, який очолив оборону Миколаївської області з перших днів повномасштабного вторгнення, розповів, які плани мала Росія на південний регіон. “Гарячою” точкою протистояння став березень 2022 року, вже тоді загарбники, взявши в кільце обласний центр, планували встановити там свою “владу”, а за фактом – гауляйтера.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Главком”. Він зауважив, що Миколаївщина була сповнена “ждунів” та шанувальників “русского міра”, але ніхто з чинних представників державних органів присягу не зрадив.

“Ніхто з керівництва області чи міста не зрадив. Навпаки, вони підбадьорювали зляканих, заспокоювали, застерігали від втечі. Натомість краще чинити опір. Це нас і врятувало”, – зауважив генерал.

Марченко додав, що має інформацію про колишнього начальника окружної прокуратури Миколаєва Геннадія Германа. Саме його окупанти заздалегідь готували до висування на так званого губернатора, якби ЗСУ не зламали їм плани щодо захоплення регіону.

“Наскільки мені було відомо, окупанти заздалегідь створили управлінський скелет, який мав обійняти керівні посади у владі колаборантів. Якщо не помиляюся, заочно Герману вже оголошено підозру в державній зраді”, – зауважив він.