Об’єкти гідроенергетики взяли під посилений захист з метою уникнення диверсій. Про це повідомляє ПрАТ «Укргідроенерго» за результатами засідання наглядової ради компанії.
– Гідроенергетичні об’єкти компанії надійно захищені, що унеможливлює проникнення диверсійних груп на територію ГЕС і ГАЕС з метою дестабілізації ситуації, – йдеться у повідомленні за результатами спеціально скликаного засідання наглядової ради компанії.
Зазначається, що в контексті посилення геополітичної напруги, компанією розроблені ефективні кроки, які спрямовані не лише на захист гідроенергетичної інфраструктури, а також на забезпечення надійної й сталої роботи гідроенергетичних об’єктів.
Посилені методи охорони застосовані також і на інших станціях Укргідроенерго. Під охороною Нацгвардії перебуває найпотужніша ГЕС Укргідроенерго – ДніпроГЕС. Поліція Херсонської області повідомляє, що наразі їх службові катери цілодобово патрулюють в районі Каховської ГЕС та Антонівського моста.
Нагадаємо, раніше підрозділи Національної гвардії почали охороняти Київську гідроелектростанцію для захисту від ймовірних атак диверсантів. Про це повідомляє сайт Нацгвардії. Правоохоронці, які охороняють гідроелектростанцію, проводять превентивні заходи, зокрема, перевіряють документи осіб й транспортні засоби, а також патрулюють прилеглу до ГЕС місцевість.
– Враховуючи виклики та всю відповідальність, яка покладена на підрозділи Національної гвардії України, до несення служби відібрані найбільш досвідчені військовослужбовці Першої Президентської бригади. Серед них є гвардійці, які несли службу в районі проведення ООС та мають бойовий досвід. Бійці мотивовані та готові спільно з поліцейськими забезпечити надійну охорону та безперебійне функціонування гідроелектростанції, – зазначив заступник начальника Північного Київського ТУ зі служби полковник Олег Дуда.
НАЕК «Енергоатом» з огляду на політичну ситуацію підготував наказ про посилення захисту підвідомчих йому ядерних об’єктів та їхньої інфраструктури. Про це повідомив голова компанії Петро Котін.
– Ми вводимо спеціальний наказ, щоб посилити безпеку на всіх наших ядерних об’єктах та їх інфраструктурі. Він, звичайно, передбачатиме додаткові заходи з фізичного захисту об’єктів. Звичайно, ми посилюватимемо ці заходи. І у разі потреби виділятимемо додаткове фінансування, – сказав Котін у коментарі «Енергореформі» під час відвідування Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
За його словами, зараз на АЕС спільно з правоохоронними органами відпрацьовуються всі необхідні заходи для підвищення безпеки.
– Це організаційні заходи. Щодо додаткового фінансування питання вирішуються в рамках протоколів безпеки, які підписуються з Національною гвардією та іншими відповідними органами, зокрема СБУ. Зараз якраз по всіх атомних станціях ця робота проводиться, – пояснив Котін.
Щодо ЦСВЯП глава НАЕК зазначив, що по ньому вживаються також всі необхідні заходи захисту.
– Це ядерний об’єкт, і тому він теж дуже вразливий з погляду терористичного акту. Тут до кордону з Білоруссю всього 14 км. Вживаються всі необхідні заходи щодо його фіззахисту, їх багато, вони достатні. Ви чули, що представник Нацгрардії, частини, яка його охоронятиме, заявив, що безпека буде забезпечена, – зазначив Котін.
Минулого тижня Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що українські профільні служби відстежують будь-яку інформацію щодо можливих провокацій із боку РФ, і один з них – підрив Чорнобильської АЕС. Про те, що Зону відчуження ЧАЕС готують до можливого вторгнення з боку білоруського кордону, раніше повідомляло американське видання The New York Times, яке посилалося на розмову з прессекретарем Житомирського прикордонного загону, підполковником Юрієм Шахрайчуком. Чорнобильська зона відчуження є найкоротшим шляхом до столиці України Києва у разі вторгнення російськими військами через кордон Білорусі, тому тут Україною розгорнуто додаткові сили.