Фестиваль «Молоко»: три дні театральної феєрії

9:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Чотирнадцятий фестиваль театрів «Молоко» одночасно проходив в Миколаєві, Херсоні й Одесі.

В нашому місті фестиваль розпочався потужним акордом: в перший день відбулося п’ять подій, чотири з них – в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі.
У театральному дворику глядачі зустрілися з лірником та мультиінструменталістом Андрієм Ляшуком. Потім на одному диханні глядачі подивились драму-реквієм «Нація» Івано-Франківського обласного музичного драматичного театру, поставлену Ростиславом Держипільським. Режисер-постановник інсценізував чотири новели Марії Матіос – «Юр’яна і Довгопол», «Прощай мене», «Вставайте, мамко» і «Не плачте за мною ніколи», створених письменницею на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя, що відбувалися на Гуцульщині.
Після вистави глядачі знов перемістились у театральний дворик, де взяли участь у зустрічі з авторами сценарію фільму «Заборонений» Артемієм Кірсановим та Сергієм Дзюбою. Далі відбулася демонстрація художнього фільму, у якому розповідається про українського поета-дисидента Василя Стуса, закатованого в радянській буцегарні.
В цей же день в Миколаївському академічному обласному театрі ляльок глядачі побачили виставу «Пливе човен, казок повен…» Рівненського академічного обласного театру ляльок за мотивами українських казок.
Другий день фестивалю теж виявився багатим на події. Він подарував глядачам моновиставу «Не плачте за мною ніколи» за однойменним оповіданням Марії Матіос. Героїня Лариси Кадирової розуміє складність життя – вона нікого не засуджує, навпаки, намагається знайти в людях світле й добре…
Друга вистава в цей день – «Чуваки не святкують, або ukranian». Режисер – Максим Голенко. Продюсер – Михайло Бондаренко, його незалежний професійний театр має назву «Ампулка», так у Харкові кажуть на кулькову ручку.
На сцені в якості актора дебютував відомий в Україні Руслан Горовий – поет, музикант, співак, волонтер, журналіст, телевізійний і кінорежисер, автор проєкту «Служба розшуку дітей».
Закінчився день переглядом фільму про донецький аеропорт «Вище неба», створеного Русланом Горовим; після перегляду відбулося обговорення стрічки і автограф-сесія.
В третій день фестивалю – ще один незвичайний спектакль «Суперстар» за п’єсою Олексія Красних. Герой моновистави – 70-річний чоловік (актор і звукоімітатор Олексій Красних), все життя якого, всі його переживання – в минулому. Мова вистави дуже незвична – це звукоімітація. Автор висміює все і вся, вистава наповнена сарказмом, реальність, в якій немає місця людині, предстає в ній як жахливий гротеск. Режисери – Костянтин Томілченко й Олександр Братковський.
Приємну крапку у фестивальному «тексті» поставив Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, який звернувся до класичної п’єси Брендона Томаса. Під рукою режисера-постановника Олександра Іваненка п’єса перетворилась на веселий мюзикл – «Тітонька на мільйон».
Фестиваль «Молоко» завершився, але сумувати не варто, бо наступного літа на нас чекає його чергове продовження.
Людмила Щетініна,
кандидат філологічних наук.
Фото Ігора Єрмолаєва.