Експерт з КП «Миколаївські парки» розповіла про види обрізки дерев та правила їх застосування

18:57

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Обрізка, кронування, омолоджування — миколаївці по-різному трактують та називають види догляду за деревами, які проводяться в місті. Прояснила ситуацію з розбіжностями в термінології в ефірі телеканалу МАРТ інженер-дендролог КП «Миколаївські парки» Олена Недільська.

Так, за її словами, такого поняття, як кронування, в Україні не існує — воно прийшло до нас як калька з росії.

Згідно з Правилами утримання зелених насаджень в населених пунктах України, існує три види обрізки дерев: формувальне, санітарне та омолоджувальне.

Формувальна обрізка проводиться до розпускання бруньок — в нашому регіоні це з лютого лютого до початку вегетації. Роблять її для збереження природної чи надання штучної форми крони — кулеподібної, конусоподібної і так далі. Формувальне обрізання буває слабке, помірне та сильне і ступінь залежить від породи дерева, віку та стану крони. Для швидкорослих дерев така обрізка проводиться раз на рік. А для таких, що ростуть повільно, один раз в 2-5 років.

Санітарну обрізку проводять протягом всього року. Під час неї видаляють сухі, поламані, хворі гілки, а також такі, які перехрещуються та заважають росту одна одній.

Омолоджувальна обрізка призначена для дерев, які припиняють свій ріст, їх пагони хворіють, вершина припинила ріст. Таке омолодження передбачає обрізку на половину стовбура чи навіть на три чверті.