Донька мариніста, що писала квіти. Нова виставка в Очакові

13:39

У територіально відокремленого відділі Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна 29 січня відкрилася виставка «Маргарита Руфимівна Лагранж (Судковська) – гідна донька великого мариніста», присвячену 135-й річниці з дня народження М.Р. Лагранж (Судковської).

Про це повідомляється на офіційній сторінці музею в Facebook.

Виставка доступна для перегляду в місті Очаків, у Музеї мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського.

Виставка «Маргарита Руфимівна Лагранж — гідна донька великого манириніста» — знайомить з творами М.Р. Лагранж, яких в музейних фондах небагато (21 живописна робота та 19 графічних аркушів, серед яких нариси, фрагменти та незакінчені сюжети), з них в експозиції — 15.

Крім цього, виставка вміщує твори інших членів родини Судковських — академіка морських видів Р.Г.Судковского, матері Маргарити — О.П. Самокиш-Судковської, М.С. Судковського та В.С. Бальца.

Маргарита Руфинівна Лагранж писала все своє життя. І хоча не мала ні високих нагород, ні звань, улюблену справу не покинула. Як витончена жінка, обожнювала природу та квіти, і вже у похилому віці віддавала перевагу саме таким сюжетам. На виставці представлені її натюрморти – «Троянди в синій вазі», «Дрік і троянди», «Іриси» і портрет – «Портрет Романа». Дві останні роботи були подаровані очаківському музею київським колекціонером Д. Валерко.

Єдиний в Україні музей мариністичного живопису функціонує в Очакові з 1982 року. Музей носить ім’я видатного художника-мариніста, уродженця Очакова. В експозиціях музею зберігаються оригінали картин Р.Г. Судковського та І.К. Айвазовського.

Фото — Миколаївський обласний художній музей ім. Верещагіна