До дня народження поета, письменника та художника, без якого неможливо уявити українську історію, культуру та мистецтво

12:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ви знаєте, що через 10 днів виповниться 210 років від дня народження поета, письменника та художника, без якого неможливо уявити українську історію, культуру та мистецтво?
Так, Тарасу Григоровичу Шевченку буде 210.
Ось чому Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти розпочало рубрику “10 цікавих фактів про Кобзаря за 10 днів”. “Протягом 10 днів ми публікуватимемо на нашій сторінці по одному цікавому факту, який пов’язаний з життям, творчістю або постаттю Тараса Григоровича”, – повідомило Держмистецтв. Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти
Шевченко в цифрах
👉 За даними «Формулярного списку про службу лінійного Оренбурзького батальйону №1» за 1853 рік зріст Тараса Григоровича складав 164 сантиметри.
👉 Тарас Григорович Шевченко помер досить рано, проживши всього 47 років. Із них 24 роки митець був кріпаком. Ще 11 років перебував на військовій службі, у засланні або ж під слідством. І протягом свого недовгого (за сучасними мірками) життя лише 12 років він був відносно вільною людиною.
👉 Протягом кількох десятиліть він мешкав у великих містах: 1,5 роки митець жив у Вільнюсі, а згодом ще 17 – у Петербурзі і лише 15 років за все життя провів в Україні.
👉 Пан Енгельгардт погодився відпустити Шевченка за 2500 рублів на той час ця сума була еквівалентна 45 кілограмам чистого срібла.
👉 У своїй збірці «Кобзар» поет згадує слово «калина» 385 разів, слова «Укра­їна» і «український» – 269 разів, натомість слова «Бог», «Божий», «Господь», «Господній», «Ісус», «Христос» та «Христів» уживаються в поезії Шевченка 1281 раз.
👉 Він написав 237 віршованих, 11 прозових та 2 драматичних твори. Також всього до сьогодення дійшли 835 картин та малюнків Тараса Шевченка в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві. Також до нас дійшло 11 автопортретів Шевченка. Крім того, відомо про 278 втрачених або не знайдених робіт.
👉 В Україні існує 25 варіацій назв міст, селищ та сіл, присвячених Шевченкові: Тарасівка, Шевченкове, Тарасівці, Тарасо-Григорівка, Кобзар тощо. В цілому ім’я митця мають 352 населених пункти.
👉 1384 – стільки пам’ятників Кобзарю встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо.