До 171-річчя з дня народження Миколи Аркаса

14:30

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

7 січня виповнився 171 рік з дня народження Миколи Аркаса – культурно-освітнього діяча, історика, дослідника-етнографа, автора “Історії України-Русі” та славнозвісної опери “Катерина”, одного із засновників і першого голови “Просвіти” у Миколаєві.
В квітні минулого року, до 170-річного ювілею, та вшановуючи пам’ять Миколи Миколайовича, Баштанський краєзнавчий музей та його філія “Музей історії та образотворчого мистецтва села Христофорівка” презентували виставку «Микола Аркас-побудник українського національного духу».
Виставка в сьогодні експонується в приміщенні Баштанського краєзнавчого музею, половина предметів представлених на виставці до 24 лютого 2022 року експонувалися у філії – Музеї історії та образотворчого мистецтва села Христофорівка, в залі «Аркасівська світлиця». Предмети ці є фондами КЗ «Баштанський краєзнавчий музей», певна кількість відноситься до державної частини Музейного фонду України. Тому з початком повномасштабного вторгнення, згідно з рекомендацією Міністерства культури України та інформаційної політики, постійна експозиція музею була демонтована та в цілях безпеки до кінця військового стану відновлюватися не буде.
На виставці, яка експонується сьогодні, представлені предмети, що розповідають про культурно-освітню діяльність Миколи Миколайовича та три найбільші справи його життя, також одна із вітрина присвячена маєтку в селі Христофорівка та господарській діяльності родини Аркасів.
Окреме місце в експозиції, займають картини художників Віктора Москаленка та Миколи Бєлосвєта, які не є уродженцями Баштанщини, але після переїзду на проживання до села Христофорівка «аркасівські місця» надихнули їх на створення серії чудових картин на аркасівську тематику.
Виставка й надалі продовжує свою роботу, за цей час її відвідало понад 500 осіб різного віку, на дитячих майстер-класах ми навіть вигитовляли з різних матеріалів верблюдів, які розводилися в маєтку Аркасів в селі Христофорівка.
Групове та індивідуальне відвідування даної виставки можливо за попереднім записом та в залежності від безпекової ситуації, працюємо також в онлайн – форматі: лекція має назву «Сузір’я Аркасів».