Дещо з життя керівника ГУР

11:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Молодий генерал, 37-річний Кирило Буданов, починав у ГУР звичайним оперативником, пройшов через спецоперації у Криму та на Донбасі, а очолив військову розвідку в серпні 2020 року. Деякі факти з його життя ми знайшли на інтернет-сторінці видання NV. 

***

Увечері 23 лютого 2022 року Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони, привіз із дому до свого робочого кабінету дружину Маріанну.

На той момент він достеменно знав, що за кілька годин російські війська нападуть на Україну і часу на хвилювання за долю дружини вже не буде.

Головний військовий розвідник тоді знав багато чого: що окупанти спробують увійти до столиці і планують ліквідувати все керівництво країни.

І про наміри російського диктатора володимира путіна лише за три дні перевернути історію України, перетворивши її на нове державне утворення — російського сателіта, Буданов також знав.

Однак він навіть не здогадувався, що дружина проведе з ним на “Острові”, як у коридорах влади називають резиденцію ГУР на столичному Рибальському півострові, кілька перших місяців повномас­штабного вторгнення. А сама війна розтягнеться більш ніж на рік.

Не знав Буданов і того, що 2022‑й перетворить його в очах співвітчизників на постачальника вивіреної інформації про ворога і досить точних воєнних прогнозів, висловлених напрочуд рівним тоном. А для окупантів, включаючи кремлівських «небожителів», головний військовий розвідник України за рік війни стане уособленням таємної сили ЗСУ, яка стоїть за найгучнішими диверсійними операціями в російському тилу, включаючи підрив улюбленого путінського «фетишу» — Кримського мосту.

Московських пропагандистів і «військкорів» нервово тіпає щоразу, коли в черговому інтерв’ю Буданов незворушно говорить про неминучий розпад РФ, демонструючи карту «розчленування» Росії, що лежить у його кабінеті.

«ГУР працює багатопланово, починаючи від інформаційного спрямування та закінчуючи безпосередньо розвідувальною діяльністю, а також знищенням окупантів у зоні бойових дій», — пояснює Олександр Коваленко, військовий експерт групи Інформаційний опір.

Ірраціональний російський страх перед керівником ГУР довів Кремль до того, що у квітні цього року Лефортовський райсуд Москви заочно заарештував його, звинувативши в організації терактів. А напередодні 1 травня Буданов навіть опинився в Москві, але не особисто: кілька роздрукованих на принтері аркушів А4 з портретом гурівця та підписом «Наш президент» хтось розклеїв на людних вулицях російської столиці.

Зворотний бік цієї «всеросійської популярності» — понад 10 спроб замахів, які організували на Буданова спецслужби країни-агресора.