Депозити та ОВДП: у НБУ розповіли, як можна захиститися від інфляції

11:15

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Банкиры, новости, Украина, курс, гривна, доллар, валюта, ОВГЗ, финансы, деловая активность, банки,

Заходи Національного банку України призвели до того, що більшість банків пропонують ставки за вкладами в гривні від 3-х місяців на рівні 15-20% річних. Інфляція очікується на більш низькому рівні.

Про це в коментарі РБК-Україна повідомили в пресслужбі НБУ.

Як зазначили в НБУ, з червня 2022 року проводить політику, націлену на зростання привабливості депозитів у гривні для захисту заощаджень громадян від інфляційного знецінення, зменшення тиску на валютний ринок та зниження інфляції. Саме з цією метою і була підвищена облікова ставка у червні минулого року одразу на 15 в.п. – до 25%.

За даними НБУ, загалом відгук банківських ставок на підвищення облікової ставки відповідав оцінкам у період до повномасштабного вторгнення.

Водночас через збільшення ліквідності банківської системи вплив облікової ставки на депозитні ставки банків почав очікувано слабшати. У відповідь на це НБУ з початку цього року запровадив комплекс заходів: підвищення нормативів обов’язкового резервування та оновлення операційного дизайну монетарної політки. Це посилило відгук банківських депозитних ставок на облікову ставку, зазначили в НБУ.

“НБУ вже тривалий час спрямовує свою процентну політику та застосовує інструменти монетарної політики передусім для забезпечення належної привабливості строкових заощаджень у гривні”, – повідомили в пресслужбі.

У результаті сьогодні більшість банків, включно з маркетмейкерами, пропонують за вкладами в національній валюті від 3-х місяців 15-20% річних. Така дохідність дає змогу захистити заощадження від інфляційного знецінення. За прогнозом НБУ, у поточному році інфляція сповільниться до 15%, а у наступному – нижче 10%, зазначили в пресслужбі.

Міністерство фінансів зі свого боку підвищило дохідність внутрішніх держоблігацій. Максимальна ставка за гривневими ОВДП у 2023 році сягнула майже 20% річних, тоді як у травні 2022 вона становила 11,5%, додали в НБУ.