Денис Шмигаль: На сьогодні українська енергосистема вийшла з важкої системної аварії

19:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні в Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яка б не була обстріляна ворогом, а найбільша в Європі атомна електростанція, Запорізька, – залишається окупованою.

Попри це, на сьогодні наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 25 листопада.

За його словами, наразі виробники електроенергії забезпечують 70% покриття потреб у споживанні.

«Заживлена майже вся критична інфраструктура в країні: водоканали, системи водовідведення, теплокомуненерго, котельні, лікарні, газорозподільча інфраструктура, шахти. Вся магістральна високовольтна інфраструктура  працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго по території всієї держави. В середньому від 200 до 400 тис. споживачів знеструмлені в кожній області в ті або інші години», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що більш важка ситуація через погодні умови в Хмельницький, Одеській, Тернопільській областях. У Харківській та Херсонській областях — пошкодження інфраструктури через масовані обстріли, які тривають останні два дні.

«Загалом в енергосистемі все ще зберігається суттєвий дефіцит. Тому, щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів», — зауважив Глава Уряду.

Денис Шмигаль подякував енергетикам за героїзм, самовіддану працю та стійкість, а також наголосив, що саме їхній професіоналізм дозволив енергосистемі оговтатися після чергового масштабного удару.