Делегація з Миколаєва побувала в Дніпрі з робочим візитом

17:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївські посадовці, депутати міськради та представники комунальних підприємств побували з робочим візитом у Дніпрі, аби обмінятися досвідом із колегами, дізнатися про кращі практики місцевого самоврядування та зміцнити економічні, культурні й освітні зв’язки.

Миколаївці ознайомилися з роботою підрозділів Дніпровської міської ради, дізналися, як працює Ситуаційний центр — складна система, що взаємодіє з усіма сферами міського господарства.

Зацікавив нашу делегацію досвід функціонування галузі ЖКГ та розвитку міської інфраструктури. Представникам Миколаєва продемонстрували роботи з благоустрою на бульварі Слави, де облаштовують зручну пішохідну зону.

Радник міського голови з питань ЖКГ Михайло Талпа звернув увагу на використання нової технології із заміни люків на антивандальні. Комунальники закривають колодязі люками із запеченого бетону із чавуном, тож крадії металу ними вже не цікавляться.

Крім того, миколаївці відвідали локації, які після реконструкції перетворилися на улюблені місця відпочинку як місцевих жителів, так і гостей міста. У Дніпрі на частині вул. Короленка, однієї з найдовших у місті вулиць, виконали комплексні ремонтні роботи, що повністю змінили її вигляд. Головний архітектор та художник Дніпра розповіли, як вдалося втілити в життя проєкт зі створення сучасного громадського простору.

Стане в нагоді й досвід злагодженого функціонування транспортної галузі. Нашим посадовцям показали, як працює диспетчерська служба та тролейбусне депо, розповіли про перспективи розвитку громадського транспорту й паркувального простору. «Зараз такий час, що треба об’єднуватися та допомагати один одному, — каже головний інженер КП «Дніпровський електротранспорт» Володимир Легкий. — Ми готові показувати та ділитися власними напрацюваннями, як щодо експлуатації рухомого складу, так і в питаннях капітального відновлення транспорту».

Насичена програма дводенного візиту передбачала відвідування об’єктів гуманітарної сфери — освіти та культури Дніпра.

Миколаївці ознайомилися з роботою комунальних установ, як то Центр професійного розвитку, інклюзивно-ресурсний центр, ясла-садок «Планета Щастя», Молодіжний центр Дніпра, оглянули навчальні приміщення та облаштовані укриття.

У Дніпровській бібліотеці української діаспори ім. Джона Маккейна побачили справді історичні моменти відкриття унікальної для країни книгозбірні.

Представників департаменту міського голови Миколаївської міської ради та Агенції розвитку Миколаєва запросили за лаштунки комунального телеканалу Дніпра.

І звісно, знайомство з містом було б неповним без відвідування муніципального Музею історії, що працює в історичній будівлі сторічної давнини, так званому «Будинку губернатора».

Щиро дякуємо Дніпру за гостинність!

Завдяки ретельно підготованій програмі візиту миколаївці здобули цінний досвід та налагодили продуктивний діалог з колегами. Певні, що активізація співпраці сприятиме розвитку наших міст та громад.

Робочий візит відбувся за підтримки Міжнародного республіканського інституту, Агентства США з міжнародного розвитку.